Малинівський ліцей ремонтуватиме фірма, яка була фігурантом справи про відмивання коштів

Переможця обрали з другої спроби

Фігурант справи щодо «тіньового» обігу та «відмивання» державних коштів отримає понад 90 млн грн на ремонт Малинівського ліцею. Фінансуватимуться роботи за кошти European Investment Bank та місцевого бюджету.

Про це пише Житомир.інфо.

Освітній заклад постраждав внаслідок вибухової хвилі навесні 2022-го.

На сайті ліцею вказано, що пошкоджено 62 дерев’яні віконні рами, труби та чавунні радіатори системи опалення, вхідні двері електрощитової, покриття даху із євро-рубероїду одного з корпусів. До початку 2022-2023 н.р. більшість пошкоджень усунули, а в підвалі облаштували укриття. Наразі у ліцеї навчається 231 учень.

23 листопада Департамент регіонального розвитку Житомирської ОВА оголосив тендер на каптеремонт Малинівського ліцею. Бюджет — 93,2 млн грн. 25 грудня відбувся тендер, на який подала заявку лише ПРБФ «Комунальник». Але замовник протоколом від 5 січня 2024 року пропозицію фірми відхилив через порушення.

З другої спроби Департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА 16 лютого вже 2024 року все-таки уклав угоду з ПРБФ «Комунальник». Вартість робіт — 93 млн грн. При цьому очікувана вартість закупівлі становила майже 93,27 млн грн. ПРБФ «Комунальник» був єдиним учасником, знизивши свою пропозицію на 0,25% від очікуваної вартості.

Власником будівельної фірми «Комунальник» є Андрій Корзун. У 2010 році Андрій Корзун балотувався до Житомирської міської ради від політичної партії «Інформаційна Україна». Дружина Андрія Корзуна Світлана до 2017 року працювала у виконавчому комітеті Житомирської міської ради.

За даними YouControl, з 2015 року ПРБФ «Комунальник» отримала замовлень на понад мільярд гривень. Як пише Житомир.інфо, у наданому замовнику кошторисі ПРБФ «Комунальник» журналісти виявили чимало матеріалів, ціни на які суттєво завищені. Наводять декілька прикладів значних завищень, які однозначно вплинули на кінцеву вартість угоди.

Зокрема, суміш ППС (для приклеювання та захисту пiнополiстирольних плит) Ceresit СТ 85 коштує по 23,06 грн/м2, а не 15,96 грн/м2 як у мережевих магазинах (переплата 96,5 тис. грн).

Втім, за матеріали для утеплення замовник переплатить значно більше. Наприклад, утеплювача lzovat 110 товщ,150 мм закладено в кошторис за ціною 610 грн за м2, тоді як ринкова ціна – 510 грн/м2. На утеплювач lzovat 180 товщ, 100 мм заклали 650 грн/м2, хоча його можна купити за 567 грн/м2. Утеплювач Izovat-200 товщ 100 мм за 800 грн/м2, тоді як в інтернеті утеплювач коштує 589 грн/м2. Лише на цих трьох позиціях ліцей витратить зайві понад 670 тис. грн.

Майже вдвічі дорожче заплатять за два пiдйомники для людей з обмеженими можливостями FlS 250-2 – по 334 тис. грн. Тоді як його ринкова ціна 190 тис. грн (переплата 289,5 тис. грн).

У відповіді на журналістський запит щодо завищених цін Департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА повідомив, що за умовами тендерної документації учасник торгiв розраховує договiрну цiну вiдповiдно до кошторисних норм України.

«Настанова з визначення вapтocтi будiвництва (зi змiнами), затверджених Наказом Мiнрегiону вiд 01.11.2021 №281. Цiна вiдповiдно до тендерної документації та проєкту договору є динамічною. Динамiчна договiрна цiна — кошторис, що підлягає коригуванню у разi змiнення поточних цiн на ресурси, що вpaxoвaнi у договiрнiй цiнi, а також з інших підстав, визначених умовами договору.

Погодження вартості основних матеріальних ресурсів, використаних підрядником у процесі будівництва, здійснюється на підставі видаткової накладної із зазначенням вартості, яка не може перевищувати середню вартість матеріалів у регіоні», — йдеться у відповіді на запит т.в.о. керівника Департаменту регіонального розвитку Житомирської ОДА призначено Сорокіна Сергія Борисовича.

А ось що коментар директора фірми.

«Це ж попередня ціна. Там динамічна ціна. Коли будуть акти закриватись, будуть по факту надаватись накладні, які будуть перевірятись. Це ж не тверда ціна, а динамічна. Вчора мені дзвонять, євро пішло вверх, уже підіймають на лінолеум вартість. Я ж не можу знати, що буде через три місяці, чи чотири місяці. Ринкова ціна, що буде на той момент, буде купуватись тоді й буде рахуватись, яка вартість їх…

Вони (замовник, – ред.) спеціально зробили динамічну ціну. Об’єкт грубо кажучи, буде будуватись два-три роки, ніхто ж не знає, що буде через три роки. Може подешевшає, дай Боже і буде краще», — прокоментував директором фірми Андрій Корзун.

При цьому підсумкова відомість ресурсів була складена 10 січня. І ціни в ній мали б закладатися ринкові станом на той момент, вважає експерт.

«Завищена вартість на певні матеріали тут є ознакою корупційних ризиків. Зокрема, це означає, що під час формування проєктно-кошторисної документації закладалась завищена вартість на певні матеріали і відповідно ця завищена вартість може бути корупційною рентою. Відповідно в даному випадку, незважаючи на те, що проєктно-кошторисна документація проходить певну експертизу будівельну, нібито-то замовник обмежений безпосередньо впливати на проєктно-кошторисну документацію на роботи, але загалом замовник контролює та несе відповідальність, якщо умовно завищена очікувана вартість.

На мій погляд, замовник має не допускати таких випадків і перевіряти, коли в тебе стоять завищення в кошторисі. Ну а якщо вони завищені, нести відповідальність, хоча тут насправді може бути не його вина, а, наприклад, домовленості між підрядником і проектно-кошторисною організацією, яка його розробляє», — прокоментував юрист, голова правління ГО «Антикорупційний штаб» Сергій Миткалик.

ПКД для капітального ремонту Малинівського ліцею за близько 1,5 млн грн розробляла Житомирська філія інституту «НДІпроектреконструкція». Керівником філії є Олександр Вікторович Павленко.

Справ, у яких фірма є фігурантом, декілька. По деяких справах вже давно немає «свіжих» документів у судовому реєстрі. Суд подовжував термін розслідування, дозволяв правоохоронцям певні слідчі дії, а що далі — невідомо.

Так ПРБФ «Комунальник» уже фігурував у справі з завищенням цін, згідно з матеріалами кримінального провадження від 21.12.2016. Досудове розслідування стверджувало, що ПРФБ «Комунальник» свідомо завищувала обсяг та вартість робіт під час капітального ремонту будівлі.

У результаті чого директор (на той момент Микола Корзун (засновник фірми та батько Андрія Корзуна) фірми нібито привласнив бюджетні кошти, які виділялися у 2016 році для реалізації інвестиційної програми НЕФКО «Підвищення енергоефективності об`єктів бюджетної сфери м. Житомира», в особливо великих розмірах – 1 млн 374 тис. грн.

У 2019 році правоохоронці відкрили провадження про службове підроблення. Досудове розслідування вказувало, що службові особи ПРБФ «Комунальник», зловживаючи своїм службовим становищем, начебто внесли завідомо неправдиві відомості до актів приймання виконаних будівельних робіт дошкільного навчального закладу та школи, що розташовані на території Попільнянського району Житомирської області.

Наступного року правоохоронці відкрили провадження щодо виведення в «тіньовий» обіг і привласнення державних коштів службовими особами підприємств, зокрема і ПРБФ «Комунальник».

Під час досудового розслідування отримали інформацію щодо функціонування універсального механізму так званого «конвертаційного центру», який використовується як для виведення в «тіньовий» обіг і привласнення державних коштів службовими особами підприємств. За результатами перемоги у публічних закупівлях, ці фірми здійснюють постачання товарів, виконання робіт і надання послуг органам державної влади й місцевого самоврядування, державним підприємствам, комунальним закладам тощо.

ЯК ВИГЛЯДАТИМЕ ЗАКЛАД

На державній платформі відновлення DREAM пишуть, що в рамках капітального ремонту передбачено: підсилення ділянок з тріщинами; термосанація стін, покриття та цоколю будівлі; заміна покрівлі; заміна ґанків та козирків відповідно до діючих норм; встановлення вертикальних гвинтових підйомників для забезпечення доступності до другого поверху МГН; заміна опорядження та підлог у всіх приміщеннях ліцею, модернізації внутрішніх інженерних мереж.

Будівля ліцею розміщується у трьох блокових корпусах:

  • Блок А – двоповерхова будівля в якій розміщено спортзал, харчоблок, їдальня, актова зала, бібліотека.
  • Блок Б – одноповерхова будівля, в якій розташований корпус молодших класів.
  • Блок В – двоповерхова будівля, в якій розташований корпус старших класів.

На платформі DREAM офіційно зазначають, що фінансуватиметься ремонт з двох джерел: понад 16 млн грн — із місцевого бюджету (за виключенням субвенцій з державного бюджету) Малинської громади та понад 80,5 млн грн — за міжнародні кошти European Investment Bank.

Читайте також — Технічний і авторський нагляди за капремонтом Малинського ліцею №2 коштуватимуть 1,2 млн грн

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини