У Малині завершили обстеження пошкоджених будинків: подали списки в область

Останні обстріли «зачепили» близько 200 будівель

Два тижні тому малинці пережили нові інтенсивні обстріли міста. З різницею у два дні ворог нещадно обстрілював ракетами залізничну інфраструктуру. У перші години після інцидентів мер міста Олександр Ситайло озвучував нечувані цифри щодо постраждалих осель. Мовилося навіть не про десятки, а про сотні пошкоджених вибуховою хвилею будівель.

Як розповів сьогодні, 6 червня, MALYN.MEDIA заступник міського голови Віктор Гвоздецький, одразу ж у перші дні після повітряних атак при Малинській мерії створили групу, яка весь цей час займалася обстеженням пошкоджених будівель.

«На другий день після першого обстрілу обстежили 134 будинки, склали акти. Вказали також, який ступінь пошкодження, аварійність будинку і які елементи знищені», – коментує Віктор Гвоздецький.

Після другого обстрілу, який трапився 22 травня, робоча група продовжила оцінювати збитки від «асвабадітєлій». Цифра пошкоджених осель зросла до вже 154… Окрім цього, дісталося одній багатоповерхівці, 8 закладах торгівлі, 2 промисловим об’єктам і 24 – іншого призначення. З цих цифр – 7 будівель, за візуальними ознаками, не придатні до життя.

«Власники будинків отримали бланки заяв, заповнили їх, прикріпили документи на житло. Подали заявки також через застосунок «Дія». На сьогодні (6 червня, – ред.) вже сформований реєстр пошкоджених будівель. Увесь список ми направили у Департамент регіонального розвитку Житомирської ОВА», – зазначає Гвоздецький.

З його слів, вже на рівні області проведуть розподіл пошкодженого житла між підрядниками, які будуть безпосередньо працювати на місцях. Поки що Малин чекає на приїзд підрядних організацій.

«Фахівці-будівельники зроблять конкретні обміри пошкоджених будинків, вікон, дахів, фасадів, фундаментів. Будуть робити технічні звіти і кошториси. І на їхній основі вже залучатимуться кошти з державного бюджету», – каже заступник мера.  

Зараз мешканці пошкоджених осель живуть у родичів. До міськради з проханням надати тимчасовий притулок, зі слів Віктора Гвоздецького, люди не зверталися. До слова, сьогодні у Малині з візитом були поважні гості з Естонії. Оглянули пошкоджені об’єкти інфраструктури — фабричний міст, пожежну частину, школу мистецтв.

Олена Петренко
Олена Петренкоhttps://malyn.media/
Редакторка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини