У Малині відбувся круглий стіл на тему тарифів за воду: про що говорили

Аргументи керівників виявилися для громади непереконливими, мешканці звертатимуться у Держпродспоживслужбу

Про це буде нижче…

А спершу нагадаємо, що цього тижня, 7 листопада, керівництво КП «Енергія» організувало круглий стіл, на який запросило усіх охочих, щоб обговорити резонансне підвищення тарифів за водопостачання та водовідведення. Мерія переконує, що зустріч пройшла результативно і громада начебто отримала всі відповіді.

Так, у Малинській міській раді деталізують, що з керівництвом підприємства та представниками місцевої влади зустрілися голови ОСББ та небайдужі жителі міста.

Директор підприємства Сергій Карпенко підкреслив, що тарифи зросли через суттєве підвищення вартості електроенергії, яка є ключовою складовою витрат на виробництво води. Зокрема, з його слів, для водопостачання всіх районів міста, які знаходяться на значній відстані один від одного, необхідно постійно підтримувати належний тиск у мережі, що вимагає великих енергетичних витрат. Крім цього, значні кошти витрачаються на ремонт мереж та оновлення обладнання.

«Протягом цього року підприємство ліквідувало понад 180 поривів на водогоні. Паралельно з цим модернізується устаткування та закуповуються необхідні матеріали й реагенти для ефективної роботи водопостачання та водовідведення.

Також було зазначено, що кількість абонентів та об’єми реалізації води підприємства за останні роки суттєво зменшується. Це зумовлено як економічними труднощами, так і наслідками війни, через які частина підприємств не працює або працює зменшеними потужностями. Також зменшилася кількість населення, що проживає в місті. Однак, попри це, тарифи, які затверджуються, перебувають під постійним контролем аудиторської служби, яка не мала зауважень до їх обґрунтованості», — переконують у «білому домі».

На завершення переконують, що завдяки цьому обговоренню жителі начебто мали змогу отримати відповіді на питання. Зокрема щодо якості води, боротьби з позаобліковою водою, необхідності заміни старого обладнання та модернізації наявних мереж…

Але про результати цього круглого столу MALYN.MEDIA поспілкувалося також з ексдепутаткою Малинської міської ради, головою ОСББ «Дружня оселя», яке включає дев’ятиповерховий будинок у мікрорайоні БАМу, — Олесею Рудицькою. Вона була на зустрічі і розповіла, що не все було так «безхмарно», як прозвітувала мерія.

«Відразу скажу, що міська рада не все написала у своєму звітному дописі у фейсбуці. Питання про тарифи залишилося відкрите і ми фактично ні про що не домовилися. Зокрема, я ставила нашим керівниках кілька незручних питань про незрозумілі розбіжності в тарифах і розрахунках обсягів водопостачання та водовідведення в місті. Зараз поясню. Річ у тому, що у 2023 році обсяг поданої води становив 602,35 тисяч куб.м, а в 2024 році — лише 374,45 тисяч куб.м. При цьому планується витратити 390,72 тисяч куб. м води, що більше, ніж вказаний обсяг (374,45 тисяч куб. м). Це викликає питання щодо коректності розрахунків. Є також розбіжності по водовідведенню.

На підставі цього підготували звернення у Держпродспоживслужбу, в якому просимо перевірити правильність цих розрахунків і обґрунтованість тарифів на водопостачання та водовідведення.

Я також висловлювалася, що хоч не вважаю себе бідною людиною, проте не збираюся платити за дощову воду такі суми», — прокоментувала Олеся Рудицька, і запевнила, що у випадку, якщо у цій інстанції нашу громаду не почують, то звертатимуться «вище».

Нижче прикріплюємо звернення до Держпродспоживслужби, яке підписали жителі громади під час круглого столу. А також — відповідь секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини щодо ситуації з тарифами у Малині.

Зазначимо, що без перебільшення скандальне рішення про підвищення тарифу на воду у Малинській громаді прийняли у середині вересня. Тоді ціна за один кубічний метр води рішенням виконкому разюче зросла приблизно удвічі, до 109 грн сумарно за водопостачання і водовідведення.

Малинська міська рада офіційних повідомлень з цього приводу не публікувала, — попри те, що мешканці сприйняли такі новини із логічним обуренням, а саме підвищення обговорювали далеко за межами міста.

Після цього малинці звернулися до мера і депутатів з вимогою скасувати підвищення тарифу на воду. Вимагала скасувати рішення виконкому і народна депутатка від нашого округу — Тетяна Грищенко.

Згодом ми писали, що у Малині тарифи на водопостачання прийняли з порушенням, бо не дотримали вимог «Порядку інформування споживачів»…

Через деякий час засідала бюджетна комісія і обговорили часткову компенсацію тарифу за воду — йшлося про 88 грн замість 109…

Читайте також: «Підняти тарифи без чітких аргументів —  мінімум неправильно»: ексдиректор ТОВ «Малин Енергоінвесту» про нові ціни на воду

Олена Петренко
Олена Петренкоhttps://malyn.media/
Редакторка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини