Що чекає на «Авгієві стайні» у Малині: коментар мера про ремонт закинутого туалету у центрі

За словами міського голови, вже до осені ганебну вбиральню за Будинком культури перетворять на пристойний громадський туалет

Днями у малинських фейсбук-групах вкотре нагадали про «стратегічний об’єкт» у центрі нашого міста, який роками чекає на ремонт та занепадає. Мова про сумнозвісний громадський туалет за Будинком культури…

Авторка допису Валентина Ткаченко поділилася актуальним фото вбиральні, на якому видно, що двері до туалету забили дошками. А також додала коментар. Якщо скоротити до одного речення: закрити – закрили, а от коли відкриють – невідомо. Не зрозуміло і те, яких масштабів ремонт там планують, який бюджет тощо.

У коментарях розвинулася дискусія. Одні кажуть, що туалет і справді вартувало б капітально модернізувати; інші наводили приклад міст, які давно цю проблему вирішили пристойними безкоштовними туалетами, ще хтось — припускав, що ця вбиральня у Малині є ледь не екологічною загрозою місцевого рівня…

Оскільки Малинська міська рада на своїх ресурсах не публікувала інформації про те, які роботи запланували у туалеті і коли їхній фініш, — журналістка MALYN.MEDIA звернулася за коментарем з цього приводу до міського голови  Олександра Ситайла.

Тут додамо ремарку, що буквально у переддень повномасштабного вторгнення на сесії Малинської міської ради виділили кошти на побудову нового туалету за Будинком культури. Але, як бачимо, ці плани тоді так і не втілили — припускаємо, через зміну пріоритетів…

Також по цій темі варто згадати, що у листопаді 2023-го виконком Малинської міської ради прийняв рішення, яким погодив передачу туалету з балансу КП «Малин», яке обслуговувало вбиральню, — на баланс ТОВ «Малин Енергоінвест». Причин таких рішень тоді громадськості не роз’яснювали.

Олександр Ситайло, міський голова Малина:

— Для початку скажу, що питання доступних громадських вбиралень у Малині — це давнє наболіле питання, яке справді актуальне нині для всіх мешканців міста і я б навіть сказав – надзвичайно важливе. Але ми цим напрямком займаємося, шукаємо шляхи вирішення і вже маємо певні результати.

Наприклад, вже зроблена вбиральня у центральному парку – з усіма комунікаціями, з водою, з усім. Так само зроблена вбиральня у фабричному парку, там нам допоміг приватний підприємець, який працює на цій території. Тому повністю його коштом побудували новий туалет.

І зараз в нас на черзі нарешті центральна вбиральня у Малині, яка багато років всіх хвилює. У бюджеті на 2024 рік ми заклали кошти конкретно під модернізацію цього туалету, тому відкладати ніхто не буде.

Але не все так просто. Враховуючи, що цей туалет тривалий час використовували, зараз там проводяться певні заходи зі знезараження та дезінфекції. Без цього попереднього етапу не можливо розпочати ремонт. Зараз туалет частково обмежений, хоча, бачу, що багато людей не звертають на це увагу і все одно користуються…

Також поясню момент щодо передачі цього об’єкту з балансу КП «Малин» на баланс «Малин Енергоінвесту» (зараз автоматично перейшов на баланс КП «Енергія»). Річ в тому, що у КП «Малин» не має такої техніки, яка може належно обслуговувати цей туалет. Немає автомобілів, які можуть, скажімо, приїхати, викачати відходи і утримувати цей об’єкт у нормальному вигляді. Тому надалі тримати туалет на балансі КП «Малин» було недоцільно.

По  конкретних сумах, які виділяли на ремонт туалету, я зорієнтувати не можу. Не пам’ятаю, це ще на початку року було. Але скажу, що оновлений туалет буде повністю безкоштовним, як і інші громадські вбиральні на території нашої громади, — це наша принципова позиція.

Стосовно того, в який спосіб визначали виконавця робіт, відповім, що це господарські питання комунального підприємства. Як потрібно зробити згідно зі законом, так вони і вчиняють. Але я вам точно даю гарантію, що до кінця літа цей ремонт завершать і туалет працювати.


До слова, у коментарях під дописом Валентини Ткаченко, малинці коментували, що туалет, про який згадував меру у центральному парку, не доступний.

«А в парку зробили туалет і тримають на замку. І батьки з дітьми бігають в «Мішель». Ганьба».

«Для чого там той туалет збудували? І місце для нього не годне. І закритий він уже третій рік стоїть. А стара похилена розвалюха все ще “прикрашає” парк»...

Олена Петренко
Олена Петренкоhttps://malyn.media/
Редакторка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини