У Малині відкрили першу «Дошку пам’яті» за загиблими Героями. ФОТО

На стендах вже зібрали понад 70 портретів

До головного державного свята – Дня Незалежності  — учора, 24 серпня у Малині відкрили перший у місті меморіальний стенд за загиблими Героями із нашої громади.

На стендах розміщені фото та коротка інформація про військових з усієї Малинської громади, які загинули від 2014-го року. Усього — понад 70 світлин.

Воїни з Малинської громади, які віддали своє життя за Україну

Це волонтерський та благодійний проєкт, автором якого стала місцева волонтерка, голова Благодійної організації «Благодійний фонд «Волонтер 2015» Наталія Рибаченко.

У коментарі MALYN.MEDIA вона згадує: ідея створити таку дошку виникла ще до початку великої війни.

«Накопичували, збирали інформацію, але так склалося, що створити пам’ятний проєкт вдалося лише тепер. Усього зібрали три стенди з фотографіями. На жаль, готується і четвертий стенд, на який вже маємо кілька фото – ви самі бачите, що наші земляки постійно віддають свої життя за перемогу, за нас з вами», — каже Наталія Рибаченко.

Наталія Рибаченко

Загалом, з її слів, над стендами працювали близько пів року: «Спочатку зробили дві дошки… Третя була заповнена лише на половину. Буквально за місяць вона дозбиралася… Звісно, від цього серце розривається — яку страшну ціну ми платимо!

За задумом, стенди зроблені як переносні. І за деякий час їх можна буде з Соборної площі перенести, наприклад, у парк, чи у школу…

Біля стендів (фото: з фейсбуку мерії)

«Ми хотіли її зробити не такою, як всі. Не штучною, а справжньою: з втомою на обличчях, з незламними поглядами, щоб кожен мешканець громади — від малого до великого — міг прийти і заглянути воїнам в очі, покласти квіти, запалили лампадку», — каже пані Наталя.

Фінансували стенди за кошти благодійного фонду та спонсорів, які побажали залишитися невідомими.

Мешканці залишають біля Дошки квіти та лампадки

Громада та родини загиблих сприйняли «Дошку пам’яті» зі сльозами на очах. Сама ж авторка каже, що нарешті видихнула, бо вдалося реалізувати те, що так давно планувала і чого в місті до вчора не було:

«Наразі у мене тільки одне бажання: щоб більше не довелося друкувати нових портретів… Вічна пам’ять всім загиблим».


Також на День Незалежності у місті відбувся патріотичний забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України».

Під час забігу (фото: мерія)

Читайте також — Шістьох загиблих з Малина посмертно нагородили державними нагородами

Олена Петренко
Олена Петренкоhttps://malyn.media/
Редакторка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини