Земельні махінації на Малинщині: слідчі завершили досудове розслідування по гучній справі

Обвинувальний акт щодо адвоката передали до суду

Під час досудового слідства довели, що 37-річний адвокат з Рівненщини виготовив низку підроблених документів та на їхній підставі розпоряджався землею, вартістю понад 12 млн грн.

Про завершення слідства по гучній справі повідомила Поліція Житомирщини.

Йдеться про 316 га землі.  Обвинувачений знав про земельні ділянки сільськогосподарського призначення на території Коростенського району, власники яких померли. Тож, ставши директором одного з товариств з обмеженою відповідальністю, він уклав низку неправдивих офіційних документів.

«У результаті 170 фіктивних договорів оренди земельних ділянок, укладених нібито ще багато років тому (від 7 до 20), з підробленими підписами, чоловік передав державному реєстратору для внесення відомостей до офіційного реєстру. Він сплатив адміністративний збір за проведення реєстрації кожної й таким чином придбав право оренди. У травні 2021 року фігурант, з метою легалізації незаконно здобутого майна, уклав додаткові угоди оренди з директором іншого сільськогосподарського товариства», — повідомили у поліції.

Своїми діями адвокат завдав шкоди власникам паїв та їхнім правонаступникам на понад 12,4 мільйона гривень.

Під час досудового розслідування наклали арешт на усе майно фігуранта: його частку у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю, банківський рахунок та земельні ділянки, розташовані у кількох старостинських округах на Малинщині.

Днями малинські слідчі Коростенського райуправління звершили досудове розслідування, і вже матеріали направлені до суду. Процесуальне керівництво здійснювала Коростенська окружна прокуратура, оперативний супровід – співробітники Служби безпеки України.

Адвокату інкримінуються одразу кілька статей ККУ:

— придбання права на майно шляхом обману (шахрайства), вчиненому в особливо великих розмірах (ч. 4 ст. 190 KK України);

— легалізацію (відмиванні) майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 1 ст. 209 KK України);

— зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми (ч. 2 ст. 364-1 KK України);

— складання та видачу службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесенні до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей (ч. 1 ст. 366 KK України).

Йому загрожує позбавлення волі на термін до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Нагадаємо, що у лютому викрили адвоката з Рівного, який організував незаконний механізм «оренди» юридично неуспадкованих земельних ділянок на території Малинської громади. Фігурант підписував договори оренди з «мертвими душами», тобто з власниками земельних ділянок, які померли, однак про ці махінації стало відомо правоохоронцям.

Потім йому обрали запобіжний захід — 1 млн грн застави.

Згодом стало відомо, що по цій справі притягують до відповідальності й державного реєстратора, який допоміг легалізувати землю.

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини