Уряд затвердив стартову ціну та умови продажу компанії, в яку входить Іршанський ГЗК

Стартова ціна — майже 4 мільярди гривень

Уряд ухвалив умови продажу єдиного майнового комплексу держпідприємства «Готель “Україна”» та державного пакета у 100% акцій АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» (АТ «ОГХК»). До складу останньої компанії входить Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат, який торік отримав дозвіл на перший етап робіт на території Малинської громади.

Про це рішення інформує пресслужба Фонду держмайна.

«Стартова ціна підприємства «Готель “Україна”» визначена в розмірі 1 млрд 47 млн 637 тис. 152 грн. Стартова ціна АТ «ОГХК» – 3 млрд 899 млн 358 тис. грн. Вже у понеділок, 15 липня, Фонд державного майна України проведе засідання аукціонних комісій по цих підприємствах, після чого будуть опубліковані повідомлення про приватизаційні аукціони», — йдеться у повідомленні.

Згідно з затвердженими умовами продажу, покупець зобов’язаний зберегти основні види діяльності підприємства, інвестувати у технічне переобладнання та модернізацію не менше 400 млн грн. А також – сплатити борги із заробітної плати та перед бюджетом і погасити прострочену кредиторську заборгованість.

«Всі аукціони з продажу об’єктів великої приватизації відбуватимуться в електронній системі «Прозорро.Продажі». На період воєнного стану для об’єктів великої приватизації повторні аукціони зі зниженням стартової ціни не проводитимуть», – наголошують у Фонді держмайна.

Нагадаємо, у 2021 році на розгляд депутатів Малинської міської ради виносили питання про розширення масштабів ГЗК на нашу громаду. У червні 2023-го Іршанський ГЗК просив дозвіл на просік лісу у межах 40 га — тоді метою було вивчити поклади титану. А вже у жовтні Міндовкілля погодило поступову рубку дерев для прокладення комунікацій та роботи техніки.

Довідка: ДП «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» розпочало фактичну діяльність із серпня 2014 року, коли уряд України ухвалив рішення про передання йому в управління майнових комплексів Вільногірського гірничо-металургійного комбінату (ВГМК, Дніпропетровська обл.) та Іршанського гірничо-збагачувального комбінату (ІГЗК, Житомирська обл.). Раніше ці комбінати були в оренді у структури Фірташа. Потім підприємство було перетворено на ПАТ, а потім – у ПрАТ.

Уряд у серпні 2016 року вніс ОГХК до списку компаній, що підлягають приватизації у 2017 році. Її термін декілька разів відкладали, а конкурс двічі зривався.

ОГХК раніше реалізовувала продукцію більше ніж до 30 країн світу та була одним із найбільших у світі виробників титанової сировини, займаючи 4% світового ринку. Компанія видобуває титанову руду. У 2021 році Іршанський ГЗК був серед провідних підприємств Житомирської області у добувній промисловості і розробленні кар’єрів.

На початку 2023 року Фонд державного майна (ФДМ) звільнив в.о. голови правління ПрАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія” (ОГХК), до управління якого передано Вільногірський гірничо-металургійний комбінат (ВГМК, Дніпропетровська обл.) та Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат (ІГЗК, Житомирська обл.), Владислава Іткіна.

Згідно з інформацією, під керівництвом Іткіна були нібито втрати продукції на мільйони доларів та сумнівні контракти з посередниками.

Два дні тому на офіційній сторінці у фейсбуці повідомили, що АТ «ОГХК» відновило видобуток та повноцінне функціонування карʼєрів філії «ІГЗК». Планується виробництво ільменітового концентрату на рівні 12 тис. тонн щомісяця до кінця цього року.

Катерина Гончаренко
Катерина Гончаренко
Журналістка, оглядачка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини