ТОВ «Малин Енергоінвест» планує підвищити тарифи на воду

Зростання тарифу аргументують зміною цін на електроенергію, хімреагенти для очищення води, паливно-мастильні матеріали тощо

1 червня на сайті Малинської міської ради опублікували повідомлення про намір змінити тарифи на комунальні послуги, які надає ТОВ «Малин Енергоінвест».

Зокрема, йдеться про зростання вартості централізованого водопостачання та водовідведення.

«Причиною перерахунку тарифів є зміна цін на електроенергію, хімреагенти для очищення води, паливно-мастильні матеріали, вартість очищення стічних вод тощо», — йдеться у повідомленні.

Відтак, повна собівартість послуг в плановому тарифі з централізованого водопостачання – 25,86 грн/м³ (з ПДВ), з централізованого водовідведення – 46,64 грн/м³ (з ПДВ).

Окрім цього, повідомляється про намір зміни тарифів на послуги з централізованого водопостачання з артезіанських свердловин, у селах громади. Причиною перерахунку тарифів є зміна цін на електроенергію, зростання мінімальної заробітної плати.

Повна собівартість послуг в плановому тарифі з централізованого водопостачання з артезіанських свердловин:

с. Будо-Воробʼї – 56,25 грн/м³ (з ПДВ);

с. Ксаверів – 20,41 грн/м³ (з ПДВ);

с. Діброва – 12,35 грн/м³ (з ПДВ);

с. Лісна Колона – 24,60 грн/м³ (з ПДВ).

Пропозиції та зауваження від споживачів приймаються ТОВ «Малин Енергоінвест» протягом 14 днів з дня оприлюднення повідомлення за адресою: м. Малин, вул. Українських повстанців, 25 А.

Наголосимо, що це ще не прийняте рішення.

Зазначимо, що ще від минулого року в Україні діє мораторій на підвищення комунальних тарифів під час воєнного стану та впродовж шести місяців після його скасування.

Проте цей закон стосується тарифів на тепло, гарячу воду та газ – і вони залишаються незмінними.

Також зазначимо, що восени минулого року Малин Енергоінвест вже намагалося підвищити тарифи на опалення, проте тоді рішення так і не прийняли.

Наприкінці травня Кабінет міністрів затвердив підвищення тарифу на електроенергію для населення. З 1 червня приватні домогосподарства платитимуть за новим єдиним тарифом: 2,64 грн за кВт-год.

Попередні тарифи діяли з 2017 року і залежали від обсягів споживання електроенергії. Споживачі, які використали менш як 250 кВт-год на місяць, сплачували по 1,44 грн за кВт-год, якщо більше – по 1,68 грн за кВт-год.

Рішення про підняття тарифу міністр енергетики Герман Галущенко пояснив необхідністю акумулювання ресурсів для відновлення зруйнованої чи пошкодженої енергетичної інфраструктури

Катерина Гончаренко
Катерина Гончаренко
Журналістка, оглядачка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини