НАЗК перевірить продаж Житомирських Мальдів: говорять про конфлікт інтересів

Кар’єр продали за вдвічі нижчою ціною, ніж була на початку

Національний антимонопольний комітет зацікавився продажем унікальної локації на Житомирщині, яку ще називаються «Житомирськими Мальдівами». Йдеться про Дружбівський кар’єр нерудних корисних копалин «Кварц».

Через наявність глини вода у кар’єрі бірюзова, а насипи піску і глини нагадують відпочивальникам турецький курорт Памуккале чи Мальдіви. Від Малина до смт Дружба близько 120 км.

Нагадаємо, карʼєр продали фірмі громадянина Ізраїлю за вдвічі нижчою ціною, ніж була початкова.

Замість 4,8 млн грн (перший аукціон не відбувся через відсутність учасників), кар’єр із майновою базою продали за 2,8 млн грн з початковою ціною 2,4 млн грн. Переможець – ТОВ «Імуногенетика», його кінцевий бенефіціарний власник – громадянин Ізраїлю Цацкін Георгій Маркович.

Фірма-переможець запропонувала ціну лише на 1 грн вищу. У другому раунді вища пропозиція відрізнялася теж лише на 1 тис. грн.

Зниження початкової ціни, а також участь в аукціоні двох фірм з однаковим статутним капіталом (лише по 1 тис. грн, що означає, що гарантія зобов’язань і відповідальності фірми – лише 1 тис. грн), різниця «ціни» ставок лише в 1 грн та 1 тис. грн може свідчити про змову учасників аукціону, що часто трапляється при торгах через майданчики Prozorro.

Фактично «Кварц» обійшовся лише в 75 тис. дол.

Про перевірку повідомляє «Телеграф», який надіслав запит щодо можливого конфлікту інтересів директора ДП «Український інститут сільськогосподарських аерофотогеодезичних досліджень» Дмитра Коваля, який виявився співвласником ТОВ «Імуногенетика» – нового власника привабливої локації.

Відтак, Департамент моніторингу та контролю НАЗК проводить перевірку дій ФДМУ та Дмитра Коваля при продажі Дружбівського кар’єру на предмет можливої наявності конфлікту інтересів при даній угоді.

Як повідомляє пресслужба Фонду, раніше на цьому підприємстві добували пісок, гравій, глину і каолін. Однак вже декілька років там не ведеться жодної діяльності й цей кар’єр приносить збитки державі – 95 тис. грн у 2021 та 290 тис. грн у 2022 році.

Площа Кварцу складає понад 9 тис. кв.м, до складу входять 24 об’єкти нерухомості. Щоправда, усі вони знаходяться в незадовільному стані й потребують значних приватних інвестицій для відновлення діяльності.

Катерина Гончаренко
Катерина Гончаренко
Журналістка, оглядачка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини