500 мільйонів збитків: «Пенізевицький кар’єр» незаконно видобував камінь

Офіс Генпрокурора зацікавився збитками через незаконний видобуток каменю у Гранітному.

Координація правоохоронної системи у сфері захисту екології в дії – Офіс Генпрокурора повідомив про підозру у службовій недбалості колишній виконувачці обов’язків директора філії «Центру управління промисловістю» ПАТ «Укрзалізниця». Про це повідомила Ірина Венедиктова на Facebook-сторінці.

Посадовиця не забезпечила оформлення спеціальних дозволів на проведення вибухових робіт на виробничому підрозділі «Пенізевицький кар’єр». При цьому здійснення незаконних вибухів на гранітному кар’єрі не припинила.

«Пенізевицький кар’єр» філії «ЦУП» ПАТ «Укрзалізниця»

Внаслідок її службової недбалості в 2017-2018 роках там було незаконно проведено 5 вибухів та видобуто майже 219 тис.м3 габро-анортозиту, граніту та габро-нориту.

Такі дії заподіяли збитки навколишньому природному середовищу на суму 494,7 млн грн.

Крім того, за фактом такого незаконного видобутку корисних копали перебуває на розгляді у суді обвинувальний акт стосовно начальника виробничого підрозділу «Пенізевицький кар’єр» філії «ЦУП» ПАТ «Укрзалізниця».​

«Захист природи та збереження надр ми поставили собі за пріоритет на 2021 рік на спільній нараді з правоохоронними та іншими державними органами менш як місяць тому. Зараз бачимо вже перші результати напрацьованої дорожньої карти дій. Злочини в екологічній сфері мають каратись по всій суворості, адже це питання безпеки і здоров’я нації», — пише Ірина Венедиктова.

Як писав MALYN.MEDIA, поблизу Малина хочуть відновити видобуток каменю в затопленому кар’єрі. Історія із місцевою «Калюжою» з кожним днем набирає все більшого розголосу та одіозності.

Нагадаємо, що ситуація щодо майбутнього популярної локації відпочинку – «Калюжа» на слуху від середини березня. Тоді зібрали перші громадські слухання щодо опублікованого в реєстрі ОВД звіту, на підставі якого компанія може отримати дозвіл на роботу від управління екології Житомирської ОДА. Перешкодити позитивному висновку можуть лише конкретні аргументи про порушення.  

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини