У Радомишлі громада захищає затоплений кар’єр: там хочуть видобувати доломіти

На сесію приїхали близько ста жителів навколишніх сіл

23 листопада питання про надання дозволу на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки товариству «Доломіне» зняли з розгляду сесії Радомишльської міської ради.

Про це у сюжеті Суспільне Житомир.

Мова йде затоплений кар’єр та земельну ділянку у 70 гектарів поблизу села Негребівка Радомишльської громади.

На сесію приїхали близько ста жителів навколишніх сіл — із плакатами вони вимагали не надавати дозвіл на відведення земельної ділянки. Протягом кількох годин зібрали понад півтори тисячі підписів жителів громади.

«Товариство “Доломіне” надало лише експертний висновок на трьох сторінках, який суперечить тим документам, які вони надали до міської ради. У висновку зазначено, що впливу на водоносні горизонти, на рівень води не буде, тобто це не вплине на наші колодязі. У інших документах написано, що водогін потрібно забезпечити. У 2012 році вони писали на селищну раду прохання на розробку плану водогону», — розповіла місцева жителька Альбіна Ніколенко.

Присутні у залі під час сесії повідомили, що вони не проти ведення бізнесу на цій території, втім навколо кар’єру вони бачать об’єкт рекреації, наприклад, центр реабілітації для військових. Для цього подали петицію до міської ради, аби змінити цільове призначення ділянки на землі рекреаційного призначення.

Серед присутніх у сесійній залі були і прихильники ідеї розробки затопленого кар’єру. Юрій Захарчук представився місцевим жителем та інженером. Чоловік розповів, що розробка родовища — це джерело прибутку для громади та робочі місця для місцевих жителів.

Після обговорення депутати вирішили зняти це питання з розгляду сесії. А компанії ТОВ “Доломіне” порекомендували розробити та надати оцінку впливу на довкілля.

Відео: Суспільне Житомир

ЗА ТЕМОЮ — Калюжне дно

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини