Малинські підприємці вимагають у міськради зменшити ставку податку на нерухоме майно

Представники бізнесу звертають  увагу, що на сьогодні у Малинській громаді чи не найвища ставка на Житомирщині та не враховує реалії війни

На засідання сесії Малинської міської ради, яке відбудеться сьогодні, 9 липня, о 16:00, винесуть на голосування проєкт рішення про встановлення ставок податку на нерухоме майно на території громади. Для комерції усіх видів планують встановити ставку податку у розмірі 1% за квадратний метр.

Востаннє податок на комерційну нерухомість на території нашої громади приймали ще у 2021 році. Тоді ця ставка складала також 1%. Зараз підготували новий проєкт рішення, з такою ж ставкою податку.

Напередодні голосування у мерії відбулося засідання профільної депутатської комісії з питань фінансів, на яке запросили усіх охочих до обговорення.

Малинська підприємиця Наталія Власенко, яка особисто була на зустрічі, розповіла нам деталі. З її слів, наразі так виглядає, що мерія не зацікавлена у тому, щоб йти на зустріч підприємцям та підтримувати місцевий бізнес у час великої війни. І приклад цьому – одна з найвищих на Житомирщині ставок податку.

«Громадського обговорення як такого не було. Та і яке може бути громадське обговорення, якщо вже сьогодні сесія?! Як на мене, логічніше було б збиратися за місяць хоча б, чи мінімум за кілька тижнів, фіксувати пропозиції власників комерції й спільно шукати варіанти для якогось компромісу. А в нас, так виглядає, зібралися просто «для галочки»» — обурюється Наталія Власенко.

З її слів, під час комісії представники громадськості озвучили кілька зауважень до діючого розміру податку.

«Перше — ми вимагали поділити об’єкти нерухомості на зони по місцю розташування. Так, як це, наприклад, є в Коростені. Села там входять у третю зону і ставка для них найменша. Магазини платять 0,3 % від актуальної мінімалки за квадратний метр, і це, як на мене, більш адекватна ставка ніж у Малині. Друге, що ми пропонували, — це розділити ставки для юридичних та фізичних осіб.  Третє — просили, щоб влада подумала про бізнес і запровадила більше пільг. Бо в нас як діяв до повномасштабного вторгнення 1%, так і діє досі. Але ж усі ми знаємо, що війна суттєво вплинула на бізнес і працювати зараз важко. Тому наполягаємо не копіювати рішення минулих років, а врахувати реалії сьогодення.

У підсумку нам сказали приходити на сесію і, можливо, нас почують. Але так виглядає, що вони (влада, — ред.) просто збиралися під копірку переписати старе рішення і тихенько його прийняти. Ніхто не планував нічого змінювати. Словом, сьогодні побачимо…» — зазначила Наталія Власенко.

В Україні ставка податку встановлюється місцевою радою та не може перевищувати 1,5% від мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року, за 1 квадратний метр бази оподаткування. За діючою формулою, за 80 квадратних метрів комерції у 2025 році (з розрахунку, що мінімалка з 1.01.2025 р. складатиме 8000 грн) власнику доведеться заплатити 6400 грн.

«З такою сумою ще можна змиритися, а коли у тебе 400 кв.м, як у моєму випадку, то раз у рік ти вже платиш 32 000 грн. При тому, сума надалі буде зростати, якщо зростатиме розмір мінімальної зарплатні», — додала на завершення підприємиця.

Зазначимо, що на сьогоднішній сесії на розгляд депутатського корпусу також винесуть проєкти рішень про затвердження ставок та пільг зі сплати земельного податку та про встановлення розмірів орендної плати за земельні ділянки комунальної власності на території Малинської громади.

Олена Петренко
Олена Петренкоhttps://malyn.media/
Редакторка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини