«Рух переправами перекритий на невизначений термін»: інтерв’ю з мером Малина про підтоплення міста

«Це може бути й тиждень, і два…»

Від обіду понеділка, 3 квітня, у Малині перекритий рух тимчасовими переправами біля зруйнованого фабричного мосту. Як зазначили у мерії, причиною стало те, що рівень води на Малинському водосховищі досяг критичної позначки. Загалом, нагадаємо, боротьба з водою у місті триває з 29 березня.

Ситуація у місті станом на 1 квітня

Про те, які дії приймає міська влада, на який термін перекрили тимчасові переправи, а також, чим загрожує ця ситуація для міста та громади, – в короткій розмові MALYN.MEDIA з мером Олександром Ситайлом.

— Олександре Григоровичу, яка ситуація станом на зараз через підняття рівня води й що робить міська влада, щоб вирішити проблему?

—  Останнім часом ви спостерігали за значними опадами – сніг, дощі. Як бачимо, опади продовжуються. Через це рівень води по річищі Ірші критично зріс. І мушу зазначити така ситуація нині не лише у Малині. Всі водосховища, які вище по річищі, – а це Нова Борова та Іршанськ — теж дійшли критичної точки й змушені скидати воду до допустимих показників.

Сьогодні на нашій дамбі вода сягнула позначки 4,5 м – це вже той критичний рівень, коли ми маємо підіймати шандори (гідротехнічні затвори, – ред.) і спускати воду у Малинському водосховищі. Такі кроки необхідні для того, щоб убезпечити більшу частину міста і низку населених пунктів, що пролягають уздовж річки, від підтоплень. Усі ми розуміємо: якби це сталося, була б велика трагедія…

У Малині провалилася фура (фото: з фейсбуку)

– Чому перекрили переправи?

– Щоб завершити спуск води якомога швидше і щоб також вберегти прилеглі вулиці від підтоплення – а це вулиці Автомобілістів, Толстого і так далі – ми змушені були повністю припинити рух двома тимчасовими переправами. Це вимушений крок, який допоможе зробити Іршу більш керованою — для цього вона повинна йти по своєму природному річищі.

Власне тому ми й звільнили тимчасові переправи і впустили воду. Якби цього не зробили, вода могла б хаотично розтікатися і хто знає, що ще підтопити на своєму шляху. Зараз будемо очікувати пониження рівня води та стабілізації погодних умов.

— Які комунальні служби працюють на місці?

—  Залучені абсолютно всі. В останні дні також неодноразово збиралася комісія ТЕБ та НС. Зокрема, й сьогодні. Були представники Житомирської ОВА: перша заступниця голови – Наталія Остапченко, а також заступник голови ОВА – Віктор Градівський. Було також керівництво Департаменту регіонального розвитку, Управління екології тощо.

Окрім цього, працювали представники підрядної організації, яка виконує будівельні роботи на мосту, представники технагляду по цьому проєкті, самі проєктанти. І, звісно, всі служби, які входять у склад комісії ТЕБ та НС, також були на місці. Разом вирішували, як діяти далі.

– Говорити сьогодні про те, коли буде відновлений рух через тимчасові переправи, не можемо, так?

– Звісно. Рух на тимчасових переправах перекрили на невизначений час. Принаймні, до тих пір, поки не стабілізується рівень води на дамбі. Це може бути і тиждень, і два…

До цього часу діятимуть два альтернативні переїзди: ближчий по відстані – через Гранітне/Візню і значно дальший – через Устинівку/Загреблю/Чоповичі.

Схема руху

– А як бути пішоходам?

– Для пішоходів, маршрутних автобусів, екстрених служб, комунальної техніки відкритий проїзд та прохід через споруду греблі, що у районі «банкнотки».

Так, я розумію, що це незручності, але мусимо розуміти: це найменше, що могло статися. Шкода могла бути в рази більша. Бо це природна стихія, а, як відомо, вода, вогонь і вітер – це ті стихії, які людині дуже складно побороти, а інколи – неможливо.

– Зупинки міських маршруток при цьому не змінюються, так?

– Ні. Зміщаються лише переправи. 

– Ця ситуація актуалізувала питання відбудови зруйнованого бомбою мосту через Іршу…

– Роботи тривали до тих пір, поки не піднявся рівень води. Як тільки піднявся рівень води, роботу спецтехніки заблокувалася. Для електричного крана, який має «ходити» уздовж мосту, була прокладена спеціальна дорога. Сьогодні погодні умови це все блокують. Тому підрядник фактично є заручником цієї ситуації.

Роботи на мосту призупинені

– А як же цей момент, що міст анонсували здати до кінця 2022 року?

– Хто вам таке анонсував?

– Цей термін був прописаний у тендері на визначення підрядника, який відновлюватиме переправу.  

– Ні. У нас був брифінг на мосту, де був присутній Бунечко Віталій Іванович, народні депутати, представники Естонії, які теж долучаються частково фінансами до відбудови переправи, журналісти. І тоді анонсувалося, що міст повинні здати до кінця 2023-го. У кращому випадку – кінець осені 2023-го року. Але, звісно, якщо вдасться швидше відбудувати переправу, то всі ми будемо раді і задоволені.

Розмовляла Олена ПЕТРЕНКО

Олена Петренко
Олена Петренкоhttps://malyn.media/
Редакторка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини