Персональна виставка у 16 років: школярка з Малина створює картини у сучасному стилі

А віднедавна вона навіть почала малювати на замовлення

Учениця Малинського ліцею №4, 16-річна Олександра Лазаренко намалювала близько ста картин. Серед них — унікальні сучасні полотна, в яких дівчина транслює ритм сучасного життя та бачення нашої Перемоги. 

Цікаво, що роботи 16-річної Олександри вже подорожували Україною та навіть побували за кордоном. А нещодавно відкрилася її персональна виставка робіт у Малинському міському Центрі дитячої та юнацької творчості. Там юна художниця відвідує гурток образотворчого мистецтва «Креатив» ЦДЮТ, під керівництвом Наталії Литвиненко.

Журналістка MALYN.MEDIA поспілкувалася з дівчиною про мистецькі будні та плани на майбутнє. 

— Олександро, ви доволі творча особистість. Розкажіть, як відкрили в собі хист до малювання? Хто або що стали поштовхом почати малювати?

— Малюю я все своє життя. Перший малюнок намалювала ще у садочку. Відтоді з пензликом та фарбами не розлучалася. У ранньому дитинстві мені найбільше подобалося малювати людей, сім’ю та персонажі з улюблених мультфільмів.  А вже з 7-го класу відвідую гурток образотворчого мистецтва «Креатив» Малинського міського Центру дитячої та юнацької творчості. 

Скільки картин ви вже маєте у своїй творчій скарбниці?  Які з них найулюбленіші?

— Я багато малюю, і назвати якусь конкретну цифру важко, адже не звикла рахувати їх. Але, думаю, за весь час створила близько 100 картин різних жанрів. Найулюбленіші малюнки під назвою: «Греція», «Захист», «Свобода», «Рожева пантера», «Гармонія» та інші. Останнім часом найбільше лежить душа до створення портретів людей і звірів. 

До речі, всі вони були представлені на моїй першій авторській виставці у Малині. Але найбільш подобається портрет мами, який намалювала нещодавно їй у подарунок на день народження. Також подобається картина «Дама з цигаркою». Це, до слова, картина-афірмація. Малювала її для себе, там поєднані мотиваційні вислови на різних мовах світу. Крім цього, картина передає сучасність. 

— Ви малюєте тільки пензлем?

— Ні. Використовую також ручку чи олівець. 

— А скільки часу у вас займає створення однієї картини?

— У середньому на одну картину витрачаю два дні. Малюю у вільний час по декілька годин на день. 

— Цікаво, а чи можливо придбати ваші роботи? І якщо так, то яка ціна? 

— Я зараз тільки починаю малювати картини на замовлення. Ціна залежить від розміру і типу. В середньому одна буде коштувати 500 грн. Загалом ціни стартують від 100 грн. 

— Пригадайте, в яких конкурсах брали участь. 

— Маю досвід участі і в конкурсах, і у виставках. Моя робота «Відродження української культури» була представлена на виставці в Польщі. У польському місті Вроцлаві відкрили виставку малюнків учасників обласного етапу конкурсу «Кольори нашої Перемоги», що проходив в Житомирському обласному Центрі дитячої та юнацької творчості.

Експозицію розгорнули у «Музеї пана Тадеуша» в рамках заходів, ініційованих Національним інститутом ім. Оссолінських до роковин повномасштабної війни в Україні. На самій виставці було представлено 20 малюнків дітей з всієї України.  Серед них —  опинилися і мої малюнки. Тоді я зайняла третє місце.

Також мої роботи побували на виставці в Чехії. А вже два тижні тому відкрилася моя персональна виставка в Малині. 

Окрім цього, намагаюся підтримувати бойовий дух наших військових. Нещодавно дві мої роботи на патріотичну тему відправилися на передову. 

— Чи підтримують ваше захоплення малювання рідні та друзі?

— Так! Батьки підтримують та вірять в мене! Друзі та знайомі дуже хвалять мої роботи.  Чесно кажучи, ще не чула жодного негативного відгуку про мої малюнки. Деякі знайомі просять, щоб намалювала їхній портрет. 

Серед моїх відданих шанувальників – і моя мама. Вона вірить у мене та моє майбутнє. 

— До речі, про майбутнє. Куди плануєте вступати?

— Після закінчення школи планую навчатися на архітектора, але остаточно ще не визначилася. Маю ще трохи часу, щоб  все добре обдумати і обрати саме той фах, до якого мені найбільше лежатиме душа. А поки що – просто малюю! 

Так створюються картини (фото: із сімейного архіву)

Розмовляла Юлія Хоменко


ЗА ТЕМОЮ Малинська портретистка Ірина Дорошенко: «Коли беру олівець в руку, забуваю про все»

Юлія Хоменко
Юлія Хоменко
Журналістка, фотограф.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини