Люди віддають останню техніку з дому: як малинські волонтери допомагають біженцям і місцевим

Тут підтримують харчами, засобами гігієни та добрим словом усіх, хто опинився у скруті

MALYN.MEDIA — наш телеграм канал

Малинська районна благодійна організація «Захист дітей Чорнобиля» від початку війни перекваліфікувалася на повноцінний гуманітарний штаб. Нині тут видають усе необхідне — від підгузків до одягу.

Про те, як працюється волонтерам у непростий час та з якими ситуаціями доводиться зіштовхуватися — говоримо нині з директоркою Людмилою Штуль.

Людмила Штуль

— Пані Людмило, як змінилася ваша робота з початком війни?

— Наша організація працює 10 років, і коли почалася війна усі члени та адміністрація попри шок і відчай одразу почали думати: як нам діяти дальше і де себе знайти на цій війні. Ми не знали тоді що нас чекає, але знали одне: все одно будемо продовжувати працювати.

Не особливо афішували про свою діяльність в інтернеті, але якось так склалося, що до нас почали приєднуватися все нові й нові люди. Ті малинці, які нині працюють разом з нами, телефонували і просилися у нашу команду, бо сидіти вдома було нестерпно. І ми дуже швидко зайняли свою нішу.

— Ви й надалі працюєте у своєму офісі?

— Так! По вулиці Тараскіна, 5. У нас є своя кімната, гарний ремонт, який нам вдалося зробити якраз до нашого 10-річчя. Зараз усі приміщення зайняті вантажами — харчами, засобами гігієни, одягом, медикаментами тощо. Коробки стоять навіть у коридорах… Тільки те й роблю, що телефоную нашому орендодавцеві, чи можемо ми скористатися іншими приміщеннями будівлі, бо справді бракує місця.

Волонтери БФ

— А звідки ці вантажі? Хто в основному помагає?

Це вдалося виключно завдяки нашому партнерству із закордонними друзями. І нашому авторитету як організації.

Зокрема, французи у своїй громаді зібрали для України надзвичайно цінну допомогу. Це не якась там серйозна благодійна організація, яка має свою логістику, а звичайні люди, які домовлялися із рейсовим автобусом, аби нас підтримати. І коли цей вантаж побачили наші малинські хірурги, були справді вражені. Говорили, що це найкраще, що вони отримували для Малина у час війни.

— Хто до вас в основному звертається?

— Матері з дітками, вагітні жінки, наші мешканці з інвалідністю, старенькі. Намагаємося допомагати усім, чим можемо.

— А біженці до вас приходять?

— Так, звісно. Коли почали обстрілювати Бучу, Ірпінь, Гостомель, до нас одразу почали масово їхати сім’ї звідти. Хтось мав тут родину, хтось ні, і їхав лише, аби сховатися у безпечне місце. Зверталися також мешканці з сіл Вороб’ї, Морозівка, Варівськ, Термахівка, Іванків. Все, що могли, надавали їм. Бо люди втікали як кажуть «голими й босими».

— Знаю, що вам також вдалося відправити мешканців Малинщини за кордон на час війни…

— Наші італійські колеги влаштували майже пів сотні наших земляків у місцевих родинах. Французи також взяли кілька сімей до себе. Плануємо і наступні евакуаційні групи, але у пріоритеті будуть мешканці гарячих точок, які залишилися без нічого.

— А які історії вас найбільше вразили за цей час?

— Ми наслухалися багато горя, проте, були й дивовижні історії. Як от нам дзвонять і кажуть: ми поїхали за кордон, невідомо коли вернемося, сусідка вам відчинить, то ви там заберіть чайник, мікрохвильову, одяг, а ми як повернемося, то матимемо привід купити нове… Такі історії надзвичайно надихають!

— Яку допомогу сьогодні можна у вас отримали?

— Маємо практично все для немовлят: одяг, засоби гігієни, зокрема, підгузки різних розмірів, а також дитяче харчування. Цього є справді чимало. Для отримання обов’язково мати свідоцтво про народження дитини.

Трохи менше є взуття для діток середнього віку. Знаємо, що зараз у дефіциті підгузки для дорослих — приходьте, у нас вони є.

У наявності – суміші дитячого харчування

— Якими речами можуть зараз помогти малинці?

— Маємо потребу у весняному взутті для підлітків і дорослих. Зокрема, у чоловічому. Можете писати на нашу фейсбук-групу або безпосередньо приносити нам на вул. Тараскіна, 5 у Малині. Тільки разом ми зможемо пережити цей складний для нашої землі час і підтримати тих, у кого війна забрала все. Крокуймо до перемоги!

Розмовляла Олена ПЕТРЕНКО

Читайте також — Будні війни: що з гуманітаркою та біженцями у Малині

Олена Петренко
Олена Петренкоhttps://malyn.media/
Редакторка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини