Будні війни: що з гуманітаркою та біженцями у Малині

Як мешканцям Малинщини отримати допомогу у складний воєнний час, зокрема, й тим, які приїхали з гарячих точок

З таким питанням ми звернулися до заступника Малинського міського голови Віталія Лукашенка, який відповідає за соціальну сферу. Що стосується біженців: одразу каже, що через закриту інфраструктуру, усіх людей, які тимчасово приїхали у Малин і звертаються у мерію, направляють у Житомир. Міськрада помагає з транспортом.

«У нас не працюють ні пенсійний, ні банки. Відповідно вони тут навіть не можуть виробити допомогу. А в Житомирі цей процес налагоджений і для біженців створили умови. Сьогодні відправили в обласний центр 28 переселенців. Малин зараз як транзитний пункт. Приїжджі залишаються переважно на короткий час. Помагаємо їм усім, чим можемо», — каже Віталій Лукашенко.

Наразі мерія щодня у співпраці з соціальними працівниками, які залишилися у місті, та з волонтерами намагаються відповідати на запити населення. Зараз ситуація така: потреб багато, а рук бракує. Через війну з Малина виїхав майже увесь склад Малинського міського центру соціальних служб. З 15 осіб залишилося троє…

«З допомогою волонтерів та знайомих нам передають памперси, дитяче харчування та продукти першої необхідності. Формуємо списки запитів і центрально розвозимо людям усе, що маємо», — каже Лукашенко.

Директорка Малинського міського центру соціальних служб Тетяна Курганська, яка продовжує працювати у місті, просить усіх з розумінням віднестися до обмежених ресурсів.

«Від початку війни ті, хто не евакуювалися, працюють без вихідних. Ми на телефоні також практично 24/7. У пріоритеті, звісно, насамперед допомогти тим, хто справді потребує. Бо буває таке, що нам телефонують “привезіть мені”, хоч насправді самі можуть вийти і купити…

Або є випадки, коли до нас звертаються і кажуть, що по сусідству залишилася самотня бабуся, потребує харчів. Величезне прохання до громади не надіятися тільки на наші сили, вони зараз обмежені. А самостійно по можливості підтримувати таких людей. Бо працювати зараз надзвичайно важко», — каже Тетяна Курганська.

Якщо ви потребуєте допомоги чи консультацій, можна звертатися за номером телефону Центр соціальних служб у Малині 067 582 91 45.

Читайте також  Будні війни у Малині та громаді: розмова з Олександром Ситайлом.

Олена Петренко
Олена Петренкоhttps://malyn.media/
Редакторка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини