Бухгалтерка компанії Вайдманн Катерина Кузьомко: «Професія допомогла мені повернутись із Києва до рідного Малина»

Про особливості бухгалтерії великого підприємства, фах бухгалтера та щоденні виклики, з якими зіштовхуються у рахівництві. 

Щороку 16 липня в Україні відзначають День бухгалтера. Перші і, напевно, найголовніші асоціації, які виникають про бухгалтерію, – це гроші, скрупульозні рахунки, обліки та звіти. На перший погляд, здається, що це той фах, де раз навчився і пізніше лише використовуєш свої знання. Але чи так це?

До професійного свята журналістка MALYN.MEDIA запитала про це у бухгалтерки Малинської паперової фабрики-Вайдманн – 25-річної Катерини Кузьомко.

При бухгалтерській справі Катя працює понад п’ять років.  Не так давно вона відважилась проміняти майбутнє у столиці на роботу у Вайдманн, в Малині. Каже, що зовсім не шкодує, адже, здається, знайшла саме те, що так довго шукала: комфортні умови, достойну зарплату, дружній колектив та головне – можливість працювати у рідному місті.

ПРО ОСВІТУ І ПОВЕРНЕННЯ З КИЄВА ДО МАЛИНА

– Катю, розкажіть, будь ласка, де здобували освіту?

– До математики я була прихильна ще зі школи. Тому, коли прийшов час вибирати професію, зупинила свій вибір на бухгалтерській справі. Вступила у Київський національний торговельно-економічний університет на бухгалтера. Отримала спочатку диплом бакалавра, а згодом – і магістра. Працювати почала ще під час навчання у виші – після третього курсу влаштувалась на роботу бухгалтером в одну з київських фірм. Та минулого року повернулась до рідного Малина…

– Не часто зустрінеш людей, які змінюють Київ на менше місто. Чому ви прийняли таке рішення?

– Насправді, до повернення мене частково підштовхнув карантин. Деякий час  продовжувала працювати дистанційно, а згодом і зовсім звільнилась зі столичної фірми. Тоді почала шукати роботу у Малині. І ось я вже понад пів року працюю бухгалтером на Малинській паперовій фабриці-Вайдманн. Вважаю, що прийти сюди на роботу – було одним із найправильніших рішень у моєму житті.

Переконана, якщо людина професіонал своєї справи, вміє і любить працювати, то вона реалізує себе будь-де, не залежно від того: велике це місто чи маленьке. Зрештою, мені, наприклад, не дуже комфортно жити у мегаполісі – втомлює постійний шум, всі кудись поспішають, ця турбулентність ніби давить на голову. У меншому місті, тим паче, якщо це твоя батьківщина, все інакше: тут спокійно, тут добре, тут хочеться бути.

Люблю ще говорити, що краще жити у маленькому місті, ніж виживати у великому. В принципі, десь тим і керувалась. Тому щаслива, що мені вдалось знайти гарну роботу і мати достойний рівень життя у рідному Малині.

ПРО ПРИХІД НА ВАЙДМАНН, ПЕРШІ ВРАЖЕННЯ ТА ЩИРИХ КОЛЕГ

– Чим принципово відрізняється робота бухгалтера у масштабному проєкті, як от Вайдманн, і на меншому підприємстві?

–  Принципових відмінностей не так багато. Треба лише розуміти, що у маленькій фірмі бухгалтер самостійно контролює багато процесів. Водночас, якщо говорити про Вайдманн, то тут все дуже чітко і структуровано, більше контролю і порядку. Кожен документ проходить кілька етапів перевірки. Адже це масштабне виробництво, і кожна помилка – дорого коштує.

У бухгалтерській справі Катя працює п’ять років

– А як вас, до речі, прийняли? Які склались стосунки з колективом?

– По правді кажучи, я дуже переймалась тим, як мене приймуть. Бо розуміла, що серед працівників здебільшого будуть старші від мене. Молодь у місті рідко затримуються і частіше спішить підкорювати столичні горизонти, тому готувалась бути однією з наймолодших.

Але з першого дня мене дуже гарно прийняли, допомагали мені, підказували в усьому і підтримували. Це дуже важливо для нового працівника, адже ти і так стресуєш через нові умови, а якщо ще й люди не йдуть на зустріч, то це лише більше посилює напругу. Добре, що мені пощастило мати справу із чудовими колегами.  Виявилось, що серед співробітників багато моїх знайомих, батьків однокласників тощо.  У таких умовах працюється легко і комфортно. Хочеться йти на роботу.

До слова, коли прийшла, мені одразу вручили подарункову коробку «Вітаємо у сім’ї Вайдманн». Там були брендовані сумка, блокнот, термочашка. Звісно, новому працівнику така увага приємна – одразу розумієш, що прийшов не абикуди, що тут цінують працівників і готові витрачати кошти на приємні бонуси.

– Певним показником того, що компанія справді достойна є те, чи порекомендували ви б її своїм родичам чи друзям. Ви що про це скажете?

– Скажу щиро: залюбки б порадила сюди влаштовуватись на роботу. Мало того – я вже рекомендувала Вайдманн друзям. Коли моя подруга шукала роботу, то я їй надсилала вакансію, щоб заповнила анкету.

ПРО ОСОБЛИВОСТІ ПРАЦІ У БУХГАЛТЕРІЇ

– Чи сильно втомлюєтесь від роботи?

– Найбільше сил, мабуть, кожен бухгалтер залишає на роботі у звітний період. Або ж, коли має справу із нетиповими операціями. У щоденній рутині втома не така помітна і після роботи навіть є сили на дозвілля. Хоча треба розуміти, що робота бухгалтера – нелегка праця, але з часом виробляєш певний режим і звикаєш.

– Бухгалтерія – це також про велику відповідальність. Чи не заважає вам страх помилки у роботі?

– Так, справді. Щодня кожен бухгалтер бере на себе велику відповідальність. Звісно, бувають моменти, коли розумієш: помилитись не маєш права і намагаєшся максимально зосередитись.

Але на Малинській паперовій фабриці працює команда бухгалтерів на чолі з головним бухгалтером. Система роботи побудована таким чином, що ми фактично перевіряємо роботу один одного. І помилитись практично не можливо – якусь неточність виявить або колега, або автоматизована програма. Мені такий підхід у роботі дуже імпонує.

Частина колективу бухгалтерів компанії Вайдманн з головним бухгалтером – Сергієм Онищенком

– Катю, а як стосовно оплати праці? Вона достойна?

– Коли шукала роботу, то натрапляла на дуже різні пропозиції, починаючи від мінімальної зарплатні і до сум у декілька разів більших.  Звісно, для початківця і мінімалка буде нормальною. У мене були трохи інші запити і я знайшла роботодавця, який мені платить ці гроші.

Якщо ж говорити загалом, то професія бухгалтера нині ціниться. І по Україні добрий спеціаліст на посаді головного бухгалтера може заробляти і 30 тис. грн, і більше.

– Розкажіть, будь ласка, які особисті та професійні якості важливі у вашій роботі?

– Для бухгалтера дуже важливо бути максимально стресостійким, тому що одразу треба розуміти: стреси будуть, інколи їх буде дуже багато – від ПДВ до щорічних звітів. Бухгалтерія – це нервова робота. Але все посильно.  Треба також бути дуже уважним, бо доведеться працювати з цифрами, де важлива кожна копійка. Тут не можна заокруглювати чи губити якісь незначні суми – на рахунку кожна гривня і копійка точно її береже. Якщо ж ти що-небудь не порахуєш, то в тебе запитають, чому так сталось.

Добрий бухгалтер має бути також терпеливим і готовим  до клопіткої роботи. Якщо ви непосидючий чи не вмієте керувати часом, то ця професія не для вас. Вже згадували вище про відповідальність – треба вміти брати на себе цю роль та розуміти, що, якби це пафосно не звучало, але від твоєї пунктуальності залежить чи люди матимуть що їсти. Адже зарплатня має виплачуватись у певні терміни, а для того потрібно заздалегідь почати розрахунки та підготовку. Податкова також чекати не вміє і, що важливо, не буде.

Не завадить мати гарну пам’ять, щоб в голові носити усі ці терміни та без проблем вкладатись у них. У моїй уяві бухгалтери – це завжди розважливі, спокійні та зосереджені люди. Тут не місце паніці, і скажу більше – вона тут ворог: пізніше не дорахуєшся нічого. Ну і, звісно, бажання працювати – як і в будь-якій професії, у бухгалтерії потрібно любити свою роботу, мати постійну цікавість до неї та бути відкритим до нових знань. 

Ця професія, мабуть, буде чужою для творчих людей, які хочуть продукувати креативні ідеї і бути у вільному плаванні

ПРО АМБІЦІЇ ТА ПОРАДИ АБІТУРІЄНТАМ

– Катю, а ким себе бачите через кілька років? Про яку посаду чи які досягнення мрієте?

– Не можу сказати, що мрію за три роки стати головним бухгалтером, але мені, можливо, хотілося б випробувати себе у різних сферах цієї справи. Бухгалтерія має напрямки. Тому, якщо набридло в одному, можна йти в інше. Мені хочеться розвиватись і орієнтуватись у різних сферах мого фаху, тому ставлю собі за мету не так нові посади, як особистий ріст. Якщо я, оглядаючись назад, бачитиму особистий прогрес, то, думаю, буду щаслива.

– Можливо цю розмову будуть читати батьки чи діти, які зараз стоять на порозі вибору професії? Чому варто придивитись до бухгалтерії?

У моєму розумінні  бухгалтерія – це той фах, який постійно буде затребуваний. Зрештою, хороший бухгалтер завжди зможе знайти собі роботу та гідно заробляти. Якщо ви прагнете стабільності, якщо вам не чужі цифри, якщо вам хочеться мати відношення до великих справ і ви готові до постійних викликів, то вам сюди.

– Прийміть також вітання з професійним святом від нашої редакції.

– Дякую! Також скористаюсь можливістю і привітаю усіх колег зі святом. Зрештою, бухгалтерія – це не тільки звіти, нерви та рахунки. Бухгалтерія – це філософія грошей, колеги із якими розумієшся з пів цифри та відчуття причетності до великого діла.

Розмовляла Олена ПЕТРЕНКО

Олена Петренко
Олена Петренкоhttps://malyn.media/
Редакторка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

1 коментар

  1. Вибачте, але “бухгалтерка” – це принизливе слово. У світі нових віянь називати професії чоловічого роду жіночими іменами, як, наприклад, юристка, журналістка тощо, не правильно. Таке враження, скоро матюки узаконять.

- Реклама -spot_img

Останні новини