Щоб не загубилося: «Малин. Карла Маркса 15…»

«Ми втрачаємо його!!!»

Десь такі асоціації, як з серіалу про доктора Хауса, виникають, коли думаю про малинське краєзнавство.

Бо, що маємо? Вигадану історію про давнину — Князь Мал з Малушею й Добринею та Святим Володимиром, і «нам 1100 років».

Маємо ідеологічно вмотивоване краєзнавство — Ніна Сосніна й героїка ВВВ.

Ось, ще розрослася фішка — Миклухо-Маклай ледь не у вишиванці.

Таке собі тріо: Мал, Ніна і Маклай.

Є ще подоба краєзнавчого музею.

От і все краєзнавство. А як жило місто, як будинки змінювали будинки, що й коли збудували, які люди були, окрім «членів КПРС з такого то року», міські байки й легенди… Де? Нема. Багато втрачено безповоротно, бо пішли люди, які знали й могли розповісти.

Поплакав).

Тепер, власне, про «Карла Маркса» — про вулицю в Малині, яка сьогодні має назву Грушевського, а в раніші часи була Великою Вокзальною і Перепечая.

Нещодавно Юлія Плотницька поділилася світлиною, на якій демонстранти сфотографовані на фоні будинку з вивіскою «Парикмахерская». Що це за будинок? Де він є чи був?

Фото — предмет коментування. Схоже на якусь з травневих демонстрацій. Ймовірно, початок 1960-их

Саме з таким запитанням звернулися до читачів сторінки ІнфоМалин у фейсбуці. А цей блог буде зводом коментарів — щоб не загубилося…

Tatyana Shevchenko

Так, це мій будинок, дякую за фото.

Це будинок по Грушевського 15, крім перукарні там проживало 4 сім’ї.Будинок 13 був одноповерховим, поділеним на 3 частини, одна з яких була майстернею по ремонту годинників, у двох інших частинах проживали люди, які згодом і приєднали до своєї частини кімнату майстерні.

Ми проживали в напівпідвалі з 1954 по 1969 рік.

Світлана Айко Кучук

Дуже схожий будинок Карла Маркса 15, цими сходами піднімались наверх, в 70 роках там було телеательє, на праву сторону, а на ліво може і парикмахерська до 1968 року, коли побудували готель і від будинку побуту вже вони (жіночий і чоловічий) майстер працювали там. Мені було 5 років і батько завів до родички стригти, вона працювала в чоловічому залі в 1970. Там лишилось телеательє і на першому поверсі вхід з двору жили дві сім‘ї Слуцкий Суня, в 1983 ми робили перепис і мені попала моя вулиця і моя сторона, то Суня жив ще тут. Напевно коли почали в 1986 реконструкцію вулиці(прокладали каналізацію і водогін, робили новий асфальт на тротуарі) їх два і знесли будинки, поряд був якраз на розі!

Де номер 13 був одноповерховий будинок на дві сім’ї, от точно не пам‘ятаю як були входи, але попробую – один з Грушевського, а другий з Сосніної. В одній половині жила одинока т.Валя їй дали квартиру в будинку що на базарній площі, коли знесли ці два будинки. 

Микола Омельчак

Тоді це був вугол вулиць Карла Маркса та Ніни Сосніної, де стояв старенький будиночок і біля нього другий, де була перукарня. В 13 жила сім’я тьоті Ніни з чотирьох чоловік, забув прізвище!), а в 15 жили сім’я Петриків Миколи та Олени з двома дітками на 12 кВ.м житлової площі. Потім жили Василь та Броніслава Недашківська. А через стінку жили відомі у Малині євреї Роза та Суня і було ще деякий час складське приміщення по другу сторону. 

А в 17-му жила родина Миколи та Євгенії Канарян, можу й далі назвати хто жив там. А в будинку 30 навпроти був під час війни був ресторан для німців, а потім став житловим будинком, в якому зараз кадастрове відділення…

…Перукарня була ліворуч, а телемайстерня по праворуч. Перукарню потім облаштували в лівому крилі першого поверху у готелі, а телемайстерню на паперову фабрику де аптека.

У Малині були дві дивні єврейські пари (вони були хворі і інколи дивували малинчан своєю поведінкою) Роза і Суня, Ріва та Хайм (брат і сестра), але єврейська спільнота допомагала їм у всьому, не дивлячись на їхній психологічний стан.

Микола Менжерес

В кадр дивиться Следньова Ганна Василівна. Голова міськради.

Олександр Тарасенко

43 рік Карла Маркса 13. 15.На задньому плані «Лакомка» (і додає фото)

Кадр з кінохроніки. Є сумніви щодо локації

Посилання: Малин у кінохроніці 1943 року.

Тепер, з почуттям так-сяк виконаної роботи, можна йти далі. Маєте чим поділитися — діліться.

Анатолій Рихальський (з телеграм-каналу)

Пам’ятаю в цьому будинку 1951р. жив голова міськради Якушев, Дихне – продавець хліба в кіоску, Суня. В підвалі столярні вироби комунального господарства. Працювали Михневич, Маяковський і мій батько Рихальський. Начальник кацап, комуняка
Макаров. Приблизно з 1956 р. перукарня, з 68 р. телевізійне ательє (в якому я працював). Було, в підвалі юний технік, керівник Носков.


Якщо не помиляюсь, на фото з дитиною з кульками Волков, працював на паперовій. Випусник 1961 р. вечірня школа.

А на завершення тест на «старожилську» пам’ять: у якому році у Малині відкрили «АТБ»?


P.S. Следньова Ганна Василівна головувала в місті в 1961-1965 роках. Якушев Кузьма Тимофійович головував у 1955-1957 роках

Отам, за автобусом, який повертає з Карла Маркса на Рози Люксембург, і є ті будинки. Висловлювалися заперечення щодо локації.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини