Калюжне дно: кількість зауважень не має значення — лише якість. Три дні

Залишилося три дні на громадське обговорення звіту ОВД

Якщо поглянути на реакцію фейсбуку, то вона виглядає десь так: «Давайте будемо йти й голосно кричати! Більше листів! Більше піднятих рук!»

Але це так не працює.

От приклад зауваження, яке є у звіті ОВД: 

«Депутат міської ради повідомляє, що дані повідомлення вже не перші підприємства. Та виготовити дозволи на видобуток каменю не вдається, тому що поряд з ділянкою знаходяться житлові будинки школа, залізнична колія і ніде не витримані санітарні зони. Також при розробці кар’єру є велика загроза пошкодження річища р. Ірша. Також і в тій зоні є проблеми з питною водою в криницях домогосподарств, а новий кар’єр ще більше поглибить цю екологічну катастрофу. Також хочу зазначити що дана ділянка зараз використовується як зона рекреації, позаяк кар’єр затоплений і там єдина водойма в місті де є чиста вода. Також там є тварини норки, рослини – сон трава, що занесені в Червону книгу України. Тож від імені громади висловлюю заперечення проти розробки та подальшої рекультивації Малинського родовища гранітів ділянка Городищенська»

ВІДПОВІДЬ: «Видобування корисної копалини не буде здійснюватися на всій ліцензійній площі родовища. Згідно гарантійного листа, затвердженими розмірами сзз площа становить тільки 9 га».

Все, розібралися — ви нам зауваження, а ми вам відповідь, у нас все по закону…. І на флору й фауну ось у нас книжка є.

Тому зауваження треба робити точково, на конкретні вади, де добре видно білу нитку на чорному.

Більш того, багато загальних листів «за все добре проти всього поганого» десь навіть і на шкоду. Аби якесь суттєве зауваження серед цього не загубилося…

Але попри мовчання «мовчунів», піар-акцію «у них вже такі досконалі документи, що тут нічого не зробиш», попри апатію й виразну втому людей я повен оптимізму, бо для мене звіт ОВД схожий на штопане іздєліє №2.

А «мовчуни» програли. Навіть, якщо вони разом з «копачами» всіма правдами й неправдами розпочнуть розробку калюжі — все одно програли. Розрита калюжа — це прапор для амбітних наступників. Війна не назавжди й вибори колись будуть. І сьогоднішні «батьки міста» не назавжди, але тавро можуть мати назавжди.

До лірики притулю одне зі своїх зауважень до звіту ОВД


До  Звіту ОВД, реєстраційний номер справи 2022121210190, суб’єкт господарювання: ТОВ «БМ ГРАНІТ -У», місце планової діяльності: Розробка та подальша рекультивація Малинського родовища гранітів ділянка Городищенська.

В Єдиному реєстрі оцінки впливу на довкілля 16 червня 2023 року оприлюднено оголошення про початок громадського обговорення Звіту ОВД по справі 2022121210190. Згідно ст. 7 п.2 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», громадськість має право подавати будь-які зауваження чи пропозиції, які, на її думку, стосуються планованої діяльності, без необхідності їх обґрунтування.

Спеціальним дозволом користування надрами №4509 від 21.11.2007 суб’єкт господарювання: ТОВ «БМ ГРАНІТ -У» надано право на користування надрами в частині видобування корисних копалин.

Хочу зауважити, що у спеціальному дозволі вказано недостовірні дані. Там вказано  прив’язку на місцевості: 0.5 км на північний схід від с. Городище. Але на момент отримання дозволу такого населенного пункту не існувало. Село Городище уведено до складу м. Малин у 1973 році. Тож фактично розробка надр планувалася за 0.5 км від м. Малин.

До того ж, у попередньому звіті ОВД м. Малин зазначили таким, що знаходиться за 6 км від місця розробки.

Таким чином, через недостовірні дані, з процесу отримання дозволу була виведена громада м. Малин, яка й могла б зазнати негативного впливу від розробки кар’єру. Натомість зазначили неіснуюче село, «мертві душі» якого, звісно, не могли вказувати на будь-які шкідливі чинники.

У звіті ОВД  суб’єкт господарювання спобував завуалювати таку ваду. Тож маємо різночитання.

НЕ ВІДПОВІДАЄ ДОЗВОЛУ

Малинське родовище гранітів ділянка Городищенська розташована в Коростенському (Малинському) районі Житомирської області, за 0,5 км на південний схід від м. Малин.
(стор.5 звіту ОВД)

НЕІСНУЮЧИЙ НАСЕЛЕНИЙ ПУНКТ

Частина кар’єра (гірнича виробка та відвали) з видобування гранітів на ділянці Городищенська Малинського родовища, розташованого за межами с. Городище Малинського району Житомирської області знаходилась в межіх 50-ти (п’ятдесяти) метрової прибережної захисної смуги р. Ірша.
(стор.5 звіту ОВД)

НЕІСНУЮЧИЙ НАСЕЛЕНИЙ ПУНКТ

Державна екологічна інспекція Поліського округу вважає, що видобування ТОВ «БМ Граніт-У» гранітів на ділянці Городищенська Малинського родовища, розташованого за межами с. Городище Малинського району Житомирської області, гірнича виробка та відвали порід якого частково рорзташовані в межах 50-ти (п’ятдесяти) метрової прибережної захисної смуги р. Ірша…
(стор.5 звіту ОВД)

НЕ ВІДПОВІДАЄ ДОЗВОЛУ

Планована діяльність полягає в розробці та подальшій рекультивації Малинського родовища граніту ділянка Городищенська, розташованого за 0,5 км на південний схід від м.Малин Коростенського (Малинського) району Житомирської області, з метою видобування граніту…
(стор.10 звіту ОВД)

НЕ ВІДПОВІДАЄ ДОЗВОЛУ ТА ВИСНОВКУ ЕКОІНСПЕКЦІЇ

Державна екологічна інспекція Поліського округу вважає що видобування ТОВ «БМ ГРАНІТ-У» гранітів на Малинському родовищі ділянка Городищенська за межами м.Малин Коростенського (Малинського) району Житомирської області, гірнича виробка та відвали порід які частково розташовані в межах 50-ти метрової прибережної захисної смуги р.Ірша, не пошкоджуватиме
(стор.10 звіту ОВД. Екологічна інспекція у листі зазначає с. Городище – стор. 209, 215 звіту ОВД)

НЕІСНУЮЧИЙ НАСЕЛЕНИЙ ПУНКТ

Річка Ірша належить до річок рівнинного типу і характеризується спокійною течією. Ширина річки невелика і змінюється в межах 20-30 м при середній глибині 1,5 м. Однак під час весняних паводків і злив вона виходить зі своїх невисоких берегів і затоплює усю заплаву, ширина якої поблизу с. Городище (південно-східна околиця м. Малин) досягає 1,0 – 1,25 км.
(стор.86 звіту ОВД)

НЕ ВІДПОВІДАЄ ДОЗВОЛУ

Державна екологічна інспекція Поліського округу вважає що видобування ТОВ «БМ ГРАНІТ-У» гранітів на Малинському родовищі ділянка Городищенська за межами м.Малин Коростенського (Малинського) району Житомирської області, гірнича виробка та відвали порід
(стор.86 звіту ОВД)

НЕ ВІДПОВІДАЄ ДОЗВОЛУ

Територія Малинського родовища гранітів ділянка Городищенська знаходиться за 0,5 км на південний схід від м. Малин Коростенського (Малинського) району Житомирської області.
(стор.107 звіту ОВД)

НЕ ВІДПОВІДАЄ ДОЗВОЛУ

Малинське родовище гранітів ділянка Городищенська розташоване у Коростенському (Малинському) районі Житомирської області, за 0,5 км на південний схід від м. Малин, на лівому березі р. Ірша і за 2 км від с. Українка.
(стор.107 звіту ОВД)

Очевидно, щоб приховати невідповідності з посиланнями на на громади, які можуть зазнати шкіливого впливу, суб’єкт господарювання ТОВ «БМ ГРАНІТ -У» в оголошенні про початок громадського обговорення взагалі не вказав назву громади, жителі якої можуть зазнати негативного впливу вказавши лише «Коростенський (Малинський) район Житомирської області)». Це не що інше, як намагання  приховати невідповідності у спецдозволі та звіті, використовуючи новий адмінтерустрій.

Узагальнюючи: у спецдозволі вказаний неіснуючий населенний пункт с. Городище (у складі м. Малин з 1973 року), в описовій частині є різночитання — один і той же об’єкт прив’язують то до с. Городище, то до м. Малин, є посиланнях на державну екологічну інспекцію, як таку, що досліджує м. Малин (у листах екоінпекція зазначає с. Городище), Договір оренди землі, укладений Житомирською ОДА у 2019 році не враховує інтереси громади м. Малин, ймовірно проігнорувавши такі через недостовірні дані у спецдозволі.

Тому прошу визнати Звіт з оцінки впливу, таким, що складений на підставі неправдивої інформації та не надавати рішення про початок ведення планової діяльності.


ЩО ВАЖЛИВО

Три дні на зауваження до звіту ОВД — не кінець світу. Для тих, хто аж так переймається «Калюжею», це може бути тільки початком. Можна писати звернення в Міндовкілля, Держгеонадра, Екоінспекцію, Укртрансбезпеку, Держводагентство, Житомирську ОВА, депутатам Житомирської облради, Коростенської РДА та райради… Погляньте, скільки захисників ваших прав і свобод!

А Малинську міську раду не чіпайте. Хай вже бідують зі своїм очільником та тримаються за два сідала під один зад.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини