Калюжне дно: Червень-2024. Новий сезон

«Так це ж було вже!!!» — якось вигукнув президент Кучма

Відразу зауважу: у тому, що цей серіал немає кінця й краю, винна місцева влада. Бо смерть Кащеєва — це Дозвіл на розробку родовищ. Саме родовище знаходиться за «0.5 км від с. Городище». А фактично: за 500 метрів від міста Малин. Цей дозвіл свого часу погодила Українківська сільська рада й Малинська РАЙОННА рада…

А до чого тут Українка й Малинська райрада, якої вже нема? Це ж у Малині проблеми! Саме так: оті «щезнувші» наклали купу на порозі Малина й, використовуючи фіглі-міглі й нюанси адміністративного підпорядкування, провернули таку аферу. По-іншому не назвеш. А «купа» смердить вже понад 15 років.

А тепер найголовніше: сьогодні події відбуваються на території Малинської міської територіальної громади. І за все, що тут відбувається, відповідає Малинська міська рада.

Якщо раніше були «фіглі-міглі й нюанси адміністративного підпорядкування», то сьогодні на це махати рукою вже нема сенсу. І вирішується все просто: МАЛИНСЬКА МІСЬКА РАДА МАЄ ІНІЦІЮВАТИ СКАСУВАННЯ ДОЗВОЛУ. Треба лише написати правильний лист в Держгеонадра. Як мінімум.

Але ж не пишуть…

Тепер до інфоприводу (чому про це пишу): є рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 4 червня 2024 року.

«До Житомирського окружного адміністративного суду звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю «БМ Граніт-У» із позовом до Державної служби геології та надр України, в якому просить визнати протиправним та скасувати з моменту прийняття припис Центрального міжрегіонального відділу Департаменту державного геологічного контролю Державної служби геології та надр України від 05.03.2021…»

В обґрунтуванні позовних вимог позивач вказав, що «невідомі особи» перешкоджали розробці родовища, пошкодили та розікрали техніку, що спричинило порушення виконання термінів Угоди про умови користування надрами.

Позивач каже:

«06.04.2019 ТОВ «БМ Граніт-У» розпочало роботи з улаштування станції перекачування води на території орендованої земельної ділянки. Цього ж дня на території, що знаходиться у межах орендованої земельної ділянки, і яка була облаштована ТОВ «БМ Граніт-У» під побутове містечко, з`явилася група невстановлених осіб (близько 100 осіб) в супроводі посадових осіб Малинської районної адміністрації та Малинського міського голови, яка перешкодила подальшому проведенню робіт на об`єкті.

Серед присутніх звучали вимоги припинити роботи, чинилися погрози співробітникам, а також звучали заклики до знищення майна. Дані дії чинились у присутності співробітників Національної поліції, фіксувались ними на відео, та проводились зйомки операторами кількох телеканалів. На території орендованої позивачем земельної ділянки знаходилось майно, яке належало йому на праві власності, частину з якого протягом кількох діб було викрадено учасниками цієї групи осіб, а частину — пошкоджено та знищено…»

Ви зрозуміли? Якісь зайди залізли до вас у квартиру й кажуть: це вже не ваша квартира…. Ви — «група невстановлених осіб».

А ще, громадо, ви «проплачені псевдоактивісти»…

«Позивач стверджує, що групи проплачених псевдоактивістів завалюють державні установи, зокрема Управління екології Житомирської ОДА, Держгеонадра України та Держекоінспекцію зверненнями з безпідставними і немотивованими претензіями на адресу позивача. Депутати обласної ради на чолі з екс-заступником голови екологічної комісії, нині депутатом Житомирської обласної ради — Диняком Сергієм Васильовичем (який за збігом обставин є директором найближчого конкурента позивача — ТОВ «Юні Гран», і якому належить АТ «Малинський каменедробильний завод») голосують за звернення до Держгеонадр України з проханням про припинення дії спеціального дозволу на користування надрами, виданого позивачу….»

Ось так. Кому цікаво, читайте ТУТ

Що добре: суд вирішив відмовити у задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «БМ Граніт-У» до Державної служби геології та надр України про визнання протиправним та скасування припису.

Але це така собі перемога. Поки «дозвіл» на руках і ніхто не робить спроб його анулювати, можна судитися до турецької паски — тобто вічно. Або, як мінімум, до 2027 року…

НЕ РОЗСЛАБЛЯЙТЕСЬ

Тук, тук, тук — постукали у вікно. Як кажуть, їх випхали у двері, а вони лізуть…

«Вікно» у вигляді Касаційного адміністративного суду Верховного суду України. Маємо ухвалу від 14 червня 2024 року.

Що хочуть «каменярі»:

«Товариство з обмеженою відповідальністю «БМ Граніт-У» звернулось до суду з адміністративним позовом до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, в якому просило:

— визнати протиправною та скасувати відмову Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України у видачі висновку з оцінки впливу на довкілля, що оформлено листом за № 25/5–21/13013–23 від 09.08.2023;

— зобов`язати Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України видати висновок з оцінки впливу на довкілля за результатами опрацювання матеріалів планової діяльності позивача «Розробка та подальша рекультивація Малинського родовища гранітів, ділянка Городищенська» (реєстраційний номер справи в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля — 2022121210190) протягом 3 (трьох) робочих днів з дня набрання судовим рішенням у даній справі законної сили».

Ось так. Літо, пляж, «Калюжа»… А тим часом «БМ Граніт-У» в дії по принципу: програна битва — не програна війна.

Касаційний суд ухвалив «визнати неповажними підстави пропуску строку на касаційне оскарження…

Встановити скаржнику строк у десять днів з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліків касаційної скарги».

Читайте ТУТ

Ще раз: смерть Кащєєва — у Малині. І якщо тут буде хтось удівльонно удівляться, то все облуда, усвідомлена бездіяльність.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини