Хоча війна і вносить свої корективи в буденні справи та плани на майбутнє, але опалювальний сезон не за горами. Своєчасна та розумна підготовка до холодної пори – це запорука комфортного і безпечного проживання
Сьогодні поговоримо про те, як власникам приватних будинків з індивідуальним опаленням підготуватися до опалювального сезону 2023/2024.
Основними елементами системи опалення будинку є:
- Будинок;
- Паливо;
- Котел;
- Ревізія системи трубопроводів та радіаторів.
Підготовка будинку до опалювального сезону передбачає пошук і усунення витоків тепла. Втрати тепла можуть бути обумовлені теплопровідністю або конвекцією.
Основні причини витоків тепла:
- наскрізні тріщини в брусах або колодах;
- щілини, що з’являються внаслідок усадки будинку;
- неправильно підібрані та встановлені теплоізоляційні матеріали;
- великі шпарини у дверях та вікнах.
Вибір та заготівля палива
Для власників твердопаливних котлів варто пам’ятати, що паливо (дрова, пелети, торфобрикети) найкраще закуповувати не під час опалювального сезону, а в літній період, коли ціни на нього мінімальні. Рекомендовано придбати, якщо не на весь сезон, то хоча б на більшу його половину.
Вибір палива має відповідати таким критеріям:
- дешева калорія;
- стабільна якість впродовж сезону;
- зручне зберігання;
- тривалість горіння.
Розглянемо для прикладу два види палива — дрова та торфобрикет.
Калорійність дров трохи менша ніж торфобрикету в перерахунку на кілограм палива. Торфобрикет довше горить, його достатньо підкинути один-два рази на добу, на відміну від дров, які треба поновлювати чотири й більше разів.
Зберігання торфобрикету зручне і економить багато місця — для прикладу 1, 2 тони еквівалентно 5 кубам дров. Для домогосподарств, які обмежені в площі це буде економним рішенням.
Якщо дрова зберігати на дворі впродовж сезону, вони втрачають свої якісні характеристики. Збільшення вологості на 1%, зменшує калорійність дров на 2%. Торфобрикет від компанії Friendly Energy захищений від вологи завдяки спеціальному пакуванню, що гарантує його якість впродовж всього опалювального сезону.
У Малинській громаді працює ексклюзивний постачальник торфобрикету Friendly Energy, який готовий запропонувати хорошій ціні та якісний сервіс.
За більш детальною інформацією звертайтеся за телефоном – +380734813374 або +380980123514 (Вайбер).
Твердопаливний котел починається з димаря
Стінки димоходу повинні унеможливлювати інтенсивне охолодження продуктів згоряння. Якщо димар знаходиться зовні будівлі та виготовлений з металевої труби, то така димова труба має бути теплоізольована.
Димові канали повинні мати ефективну теплоізоляцію та захист від конденсату на внутрішніх стінках – волога руйнує кладку та у сполученні із димовими газами викликає корозію сталевих газоходів. Рекомендується використовувати металеві корозійностійкі димарі, які швидко прогріваються та висихають.
Канал димоходу повинен бути вертикальним, гладким, рівним, герметичним, без тріщин. На горизонтальній ділянці труби димоходу слід обов’язково передбачити можливість його очищення (герметичні ревізійні отвори з ущільненими дверцятами).
Ревізія систем трубопроводів та радіаторів
Насамперед перевірте герметичність системи. Якщо на літо теплоносій (вода) був злитий, його необхідно залити і ретельно обстежити всі стики, місця підключення радіаторів, котла і колекторів. Протікання бути не повинно, і стрілка манометра не повинна падати.
Після цього ми рекомендуємо перевірити тиск у розширювальному баку, і при необхідності підкачати повітря в бак. Тиск можна перевірити звичайним автомобільним манометром, у нормі має бути 0.9-1.5 атм. (дивіться в паспорт). Якщо тиск нижчий за норму, то підкачуємо звичайним автомобільним насосом.
Перевірку тиску слід проводити після закриття запірних кранів системи. Якщо у вас відкрита система, то дивимося наявність води в розшир-баку, і при необхідності доливаємо.
Пам’ятайте, у разі недостатності профільних знань – не цурайтесь звертатися до професіоналів!
Мирного неба і теплої хати.
З повагою, Сергій Бурдейний.
Директор компанії Friedly Energy