Цікаве поруч: Геологічна пам’ятка «Баранячі лоби»

«Баранячі лоби» – геологічна пам’ятка природи місцевого значення в Україні, яка розташована у міському парку міста Коростень.

Це надзвичайно мальовниче місце на березі річки Уж.

Статус геологічної пам’ятки природи місцині присвоєно 1967 року. Її площа – порівняно невелика, становить всього лише 0,1 гектара.

Знайти брили в парку не складно, оскільки є табличка, яка вказує на їх місцезнаходження.

Неподалік є міст через річку і альтанки, звідки можна милуватися прекрасним краєвидом і альтанки.

Геологічна будова території Коростенщини є дуже складною. Вона формувалася упродовж довгого періоду в загальній історії утворення земної кори. З пішохідного мосту ви можете побачити немалу кількість невеликих скель, які прикрашають місцевість і навіть мають власні назви – «Ольжині купальні», «Плечі перуна», «Баранячі лоби», «Гігантські котли», і все це – масив геологічних порід «Коростенський плутон».

Скелі складаються з червоного граніту та мають згладжені верхівки, що пояснюється дією льодовика. Ці скелі мають історичне, наукове та естетичне значення та є мінерально-петрографічними пам’ятками України. За часів крейдового періоду територію Коростеня заливало море, доказом чого є відкладення кременю з відбитками раковин молюсків.

Джерело: ІнфоМалин

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини