Заповіднику «Древлянський» передали майже 17 тис. га земель лісгоспу

Заповідник охоплює землі державної та комунальної власності

У Коростенському районі Житомирської області майже 17 тисяч гектарів земель, що належать лісгоспу, передають природному заповіднику «Древлянський».

Розпорядження Житомирської обласної військової адміністрації «Про розпорядження землями державної власності несільськогосподарського призначення» від 4 травня 2023 року оприлюднене на сайті ОВА, пише Житомир.інфо.

«Затвердити проєкти землеустрою щодо відведення земельних ділянок зі зміною цільового призначення Природному заповіднику «Древлянський» загальною площею 16856,1770 га на території Народицької селищної ради Коростенського району за переліком, що додається (скриншот нижче);

змінити цільове призначення земельних ділянок загальною площею 16856,1770 га із земель – для ведення лісового господарства і пов’язаних з ним послуг (код КВЦПЗ 09.01.) на землі – для збереження та використання природних заповідників (код КВЦПЗ 04.02) на території Народицької селищної ради Коростенського району;

передати в постійне користування Природному заповіднику «Древлянський» земельні ділянки загальною площею 16856,1770 га для збереження та використання природних заповідників на території Народицької селищної ради Коростенського району», – йдеться у розпорядженні.

У листопаді Кабінет міністрів ухвалив розпорядження, яким погодив зміну цільового призначення 44 земельних ділянок для подальшої передачі їх у постійне користування природному заповіднику «Древлянський» в Житомирській області.

Природний заповідник «Древлянський» розміщений на Житомирщині, до кордону з білоруссю всього 25 кілометрів.

Внаслідок ракетно-бомбових ударів, нанесених армією рф по території Народицької територіальної громади Житомирської області, виникли масові лісові пожежі в природному заповіднику «Древлянський»: вогнем було знищено понад 2100 гектарів лісових насаджень, загальний розмір завданої шкоди становить понад 14,5 мільярдів гривень.

10 травня 2022 року у природному заповіднику «Древлянський» повідомляли, що російські окупанти спалили 600-річний дуб, який мав особливу рекреаційну цінність.

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини