«Око Полісся»: озеро ідеальної форми виявили у чорнобильському заповіднику

Під час обльоту тогорічних згарищ науковці виявили озеро майже ідеальної круглої форми.

Територія Заповідника така велика, що досі на ній є недосліджені ділянки, — пишуть на Facebook-сторінці  Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферний заповідника.

«Колись це був ставок поблизу поліського села. Штучна водойма мала форму неправильної трапеції, куди входили й виходили канали. Після відселення людей водні об’єкти не зникли, а, як стверджують співробітники Заповідника, перейшли в інший стан рівноваги. Коли зняли регуляцію, рівень води впав і форма водного дзеркала стала більш правильною. Чим не око Полісся?», — йдеться у дописі.

Після відселення людей водні об’єкти перейшли в інший стан рівноваги
З неправильної трапеції — в коло

Читайте також — Чорнобильський заповідник: рідкісні кадри з життя тварин.

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини