Гордість Житомирщини – генерал Залужний: 10 фактів із життя військового

Хто такий генерал Валерій Залужний і чому про нього говорить Захід

Західні військові та політичні експерти високо оцінюють здатність української армії вести бойові дії, як у захисті, так і в контрнаступах. Авторитетне видання Politico зазначає, що це вдається насамперед завдяки новому поколінню українських генералів. Зокрема, Валерію Залужному, Головнокомандувачу Збройних сил України.  

Факт 1. Династійний військовий

Народився 8 липня 1973 року в Звягелі, на Житомирщині у родині військовослужбовців. Виховувався у гарнізоні та мріяв про кар’єру військового.

Факт 2. Український воєначальник без радянської освіти

Валерій Федорович – новий тип воєначальника, який уже не вчився в жодному російському чи радянському військовому училищі. Він повністю наш.

 У 1997 році закінчив загальновійськовий факультет Одеського вищого командного училища з відзнакою. За десять років отримав другу вищу військову освіту в стінах Національної академії оборони. За вивчення бойового застосування механізованих і танкових з’єднань він теж отримав золоту медаль.

У 2014 закінчив Національний університет оборони України імені Івана Черняхівського – тут теж став кращим і нагороджений перехідним мечем Великої Британії.

 У Головнокомандувача ЗСУ є і цивільний диплом. У 2020 році він став магістром міжнародних відносин в Острозькій академії.

Факт 3. Пройшов усі щаблі військової кар’єри

Після завершення вишу в Одесі Залужного призначали начальником штабу – першим заступником командира 24-ї окремої механізованої бригади у Яворові Львівської області. На цій посаді успішно проходив службу впродовж двох із половиною років.

 У 2009 році його призначили командиром 51-ї окремої механізованої бригади, якою він командував до 2012 року. Звання «генерал» отримав 4 березня 2022 року.

Факт 4. Одружений, виховує доньок

Залужний давно і щасливо одружений на Олені – співробітниці Укргазбанку. У подружжя є дві доньки. Старша Аріна стала військовою і служить у Київському гарнізоні, а молодша Христина – навчається в Одесі та планує стати медиком.

Факт 5. Міняє форму на спортивний костюм

Залужний захоплюється внутрішнім туризмом. Ось як він розповідав про це в одному з інтерв’ю: «У мене ще з піонерських часів залишилася пристрасть до подорожей, як правило, піших: одягаю спортивний костюм і йду знайомитися з містом». Судячи з Facebook, найкращий компаньйон у цих поїздках для головнокомандувача – його дружина.

Факт 6. На війні з 2014 року

Брав участь у бойових діях на Донбасі. Про власний бойовий досвід говорити не любить – впевнений, що доля генерала і доля солдата на війні по-різному сприймаються. Ось, як коротко він розповідав про це в інтерв’ю: «Для мене війна почалася в середині липня 2014 року, призначенням заступником командира сектора «С», який формувався на Донеччині.

Відтоді керував майже всіма угрупованнями, які там створювали. Дійшов аж до начальника штабу Об’єднаних сил. Запам’яталися, мабуть… солдати. Досі з багатьма із них зідзвонюємося, листуємося. Я радий, коли можу їм чимось допомогти, вирішити якісь військові чи побутові питання».

 Під час представлення Залужного у 2019 році особовому складу оперативного командування «Північ» офіцери так відгукувалися про нього: «Знаємо його по фронту, часто стикалися в районі бойових дій і маємо позитивний досвід виконання задач під його командуванням».

Залужний на війні з 2014 року

Факт 7. Був упевнений, що вторгнення Росії неминуче

Влітку 2021 року Залужного представили на посаду Головнокомандувача Збройних сил України. Тобто тоді, коли загроза повномасштабного наступу Росії вже почала зростати. 

Ось що говорив Залужний у вересні з цього приводу: «Загроза повномасштабної агресії є, була й буде далі. Наше завдання як ЗСУ – не чекати манни небесної, ми маємо до цього готуватися. І ми для цього все робимо».

Факт 8. Послідовний прихильник стандартів НАТО

Залужний є послідовним прихильником того, що реформи в армії мають іти від голови: «Загальний курс на реформування Збройних сил України відповідно до принципів і стандартів НАТО залишається незворотним. І ключове тут – принципи. Зміни мають відбутися перш за все у світогляді і ставленні до людей. Я б хотів, щоб ви повернулися обличчям до людей, до своїх підлеглих. Моє ставлення до людей не змінювалося протягом всієї моєї служби».

Факт 9. Авторитетне видання Politico назвало Залужного «залізним генералом»

На початку квітня американське медіа зробило аналітичний матеріал, де написало, що «командувач стане легендарною постаттю в історії України. Адже успіхи української армії здивували весь світ».

“Залізний генерал”

 «Генерал є уособленням нового покоління українських офіцерів, яке формувалося під час 8-річної війни на Донбасі та на навчаннях з НАТО.ЗСУ вдалося змінити авторитарну сутність, яку сформував радянський військовий вишкіл», – підкреслює американське медіа.

Факт 10. Головнокомандувач любить Instagram

У Валерія Залужного є сторінки у Facebook та Instagram. «Після напруженого робочого дня він ненадовго заходить в Instagram, щоб перезавантажити мізки. Улюблений контент – котики».

За матеріалами espreso.tv

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини