З квітня в Україні звільнилися понад 5 тисяч лікарів – НСЗУ

З квітня 2020 року, згідно з даними електронної системи охорони здоров’я, в Україні звільнилося понад п’ять тисяч лікарів спеціалізованої (вторинної) ланки.

Про це повідомили в Національній службі здоров’я України під час онлайн-брифінгу 30 листопада, пише Українська правда. Життя.

«Також система зареєструвала понад тисячу нових фахівців. Трансформація системи виявила прогалини на медичному ринку праці і створила попит на нові спеціальності», – йдеться в повідомленні НСЗУ.

За даними відомства, з 1 квітня також змінився принцип фінансування для закладів спеціалізованої медичної допомоги.

«Лікарні уклали договори з НСЗУ і почали працювати за Програмою медичних гарантій. Тобто отримувати гроші за послугу, яку надали пацієнту, а не просто за наявність ліжок. Відповідно, для закладу з’явилася мотивація бути привабливим для пацієнта, щоб надавати більше послуг, бо за пацієнтом приходять гроші», – зазначають в НСЗУ.

Крім того, у відомстві зазначають, що за період квітень-вересень середньомісячні витрати на оплату праці до відрахування податків у закладах, які надають спеціалізовану медичну допомогу становлять:

  • – керівники закладів – 23,5 тис. грн;
  • – лікарі – майже 9 тис. грн;
  • – середній медперсонал – 7,5 тис. грн;
  • – молодший медперсонал – 6,1 тис. грн.

При цьому в НСЗУ не мають впливу на розміри заробітної плати медпрацівників.

Зазначається,що розмір зарплат, премій та інша фінансова мотивація – це відповідальність адміністрації лікарні.

«НСЗУ не має жодного впливу на розміри зарплат у лікарнях, а оплачує надані медичні послуги згідно зі звітами про їх надання та з договором. Відтепер фінансова мотивація повністю у компетенції керівників медзакладів. І від стратегії розвитку, яку вони оберуть, та спроможності скласти реальний фінансовий план і виконати його, залежить успішність лікарні і зарплати працівників», – йдеться в повідомленні.

***

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини