Після загострення війни окремий дитячий стаціонар закрили, і по-тихому приєднали до терапевтичного. Зараз планують повертати, але є нюанси
«Ми вчора в 23:30 попали по швидкій в лікарню з 5-місячною дитиною з високою температурою. Дитяче відділення закрите. Нас поклали в Терапевтичне відділення, де всі в один одного на головах», — такий допис кілька тижнів залишили у малинській фейсбук-групі.
А вівторок, 20 лютого, стало відомо, що дитяче відділення планують відновлювати. Принаймні, у порядку денному на найближчу сесію, яка відбудеться 23 лютого, винесли проєкт рішення про внесення змін у структуру медзакладу і повернення окремого стаціонару для малечі.
Ми поспілкувалися про цю ситуацію загалом із багаторічною завідувачкою вже закритого відділення Вікторією Баклановою та депутатом Малинської міської ради з бюджетної комісії Олегом Мельником.
ДІТИ ОБІЙДУТЬСЯ?
Інформації про те, що у Малинській міській лікарні закривають дитячий стаціонар, громаді офіційно не повідомляли. Але як стало відомо нашому виданню, відділення оптимізували після загострення війни. Тоді ніби вирішили, що тимчасово воно не потрібне, бо немає такого потоку дітей. А згодом вирішили назовсім закрити й знайшли місце для дітей у загальному терапевтичному відділенні…
«Я і тоді, і зараз кажу, що це було відверто неправильне рішення. Невже не розуміли, що діти будуть повертатися, що діти народжуватимуться. Де їм лікуватися: у Коростені чи, може, у Житомирі? З початком війни у нас і справді багато відділень тимчасово закривалися, але ж потім відновлювали роботу. Натомість з дитячим тоді вирішили покінчити й виділили якихось дві кімнати у терапевтичному.
Але діти в основному хворіють на інфекційні захворювання, а в терапевтичному відділенні лежать з серцево-судинними історіями й так далі. І тепер нам забороняють дітей з температурами брати у стаціонар, щоб інші не підхопили інфекцію», — розповідає у коментарі MALYN.MEDIA лікар-педіатр, колишня завідувачка дитячого відділення у Малинській міській лікарні — Вікторія Бакланова.
Вікторію Олександрівну добре знають у Малині, та й за його межами, як компетентного досвідченого педіатра. У Малинській міській лікарні вона пропрацювала майже 40 років, з яких 28 — керувала дитячим відділенням. Скромно згадує, як розбудовувались палати для дітей, як шукали фінансування…
«Колись будували це відділення по крихті, до нас приїжджали лікувалися не лише з Малинщини, а з сусідньої Радомишльщини, з Базару і т.д. А в один момент все посипалося. І зараз у керівництва немає потрібного розуміння, що цю ланку треба відновлювати. Знаєте, я пережила багатьох керівників, багато бачила, але такого хаосу як зараз, такого безладу я ще не зустрічала — що на рівні району, що на рівні лікарні.
Тому сьогодні (21 лютого, – ред.) я прийняла рішення і написала заяву на звільнення. Мені не перечили, і одразу підписали заяву. Так, мені відомо, що ніби планують повертати відділення, але я там не керуватиму. У мене, на жаль, немає порозуміння із керівництвом, ми розійшлися у поглядах ще в той момент, коли я наполягала на відкритті. Тоді мене посилали шукати гранти, бо, мовляв, це нерентабельно. Бачте, діти нам не треба, для них у нас немає грошей», — коментує Вікторія Бакланова.
До речі, до закриття дитяче відділення було розраховане на 20 ліжок: «У нас медсестри були з багаторічним стажем. Їм достатньо було тільки глянути на дитину і вони вже знали що робити, мали підхід відповідний.
Потім частину скоротили, частину перевели на роботу в інші відділення. А зараз наче 14 людей потрібно для відкриття. Я вважаю, що аж стільки не потрібно, але у мене не запитують», — додала на завершення Вікторія Бакланова, наголошуючи, що надалі працюватиме у місцевій приватній лікарні, бо вважає педіатрію справою свого життя.
ДИРЕКТОР ПРОТИ ВІДКРИТТЯ: ЗБИТКОВО
Про потенційне відновлення дитячого стаціонару ми також запитали у депутата Малинської міської ради, члена бюджетної комісії Олега Мельника. Він коментував від влади фейсбук-дописи щодо ситуації з цим відділенням.
«Під час бюджетної комісії була створена спеціалізована комісія, до якої увійшли частина депутатів, керівник лікарні, начальник управління охорони здоров’я. Комісія виїжджала на місце. Побачила умови, в яких лікують зараз дітей у нашому медзакладі.
Прийняли однозначне рішення, що відділення треба відновлювати, бо ось так, на купі діти не можуть лікуватися, це не припустимо. Хоча головний лікар (Володимир Долот, – ред.) доводив нам, що це буде збитково, що воно себе не буде окуповувати», — зазначив Олег Мельник.
Попри це, зі слів депутата, дали доручення підготувати проєкт рішення про відновлення окремого стаціонару, внести зміни до штатного розпису і підрахувати витрати.
«Я мав змогу бачити, в яких умовах поруч з дорослими лікують зараз дітей і відверто не був у захваті від побаченого. До мене також зверталися батьки з проханням посприяти вирішенню цього питання. Тому надіюся депутати проголосують за рішення про відновлення та підтримають виділення коштів», — підсумував Мельник.