Є шанс, що дорогу на Пиріжки відремонтують найближчим часом

У судах розібралися з тендером

Минулого тижня Департамент регіонального розвитку після судової тяганини уклав тендер на утримання доріг загального користування місцевого значення. Йдеться про дороги Звягельського та Коростенського районів.

У переліку об’єктів є і шлях О061219 Малин — Народичі, на ділянці якого поблизу міста раніше частково зрізали асфальт. Близько чотирьох місяців тому роботи припинили, залишивши на дорозі «пазли». У фейсбуці малинці неодноразово цікавилися, у чому справа, але мерія тоді традиційно відмовчувалася. Тепер, коли переможець визначений, є шанс, що ремонт завершать.

У Департаменті регіонального розвитку Житомирської ОВА сьогодні, 11 жовтня, MALYN.MEDIA прокоментували, що роботи на дорозі з Малина до Пиріжок розпочнуться вже «найближчим часом»:

«Судові процеси завершені, тому не має підстав відкладати роботи. Відрізок шляху біля Малина є у переліку об’єкті, фінансування виділене, роботи розпочнуться вже невдовзі».

Скриншот з укладеного договору

Як пише Житомир.інфо, підставою для укладання договору стало рішення суду на користь Департаменту регіонального розвитку ОДА, який оскаржував рішення Антимонопольного комітету. Як писало MALYN.MEDIA, у березні цього року Департамент оголосив тендер на «Послуги з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення Житомирської області протяжністю 6941,5 км». Очікувана сума тендеру склала близько 539 млн грн. У переліку був у відрізок дороги з Малина до Пиріжок.

Участь у тендері взяли чотири учасники. У результаті переможцем стало ТОВ «Будівельна компанія «Будальянс груп». Однак відхилені учасники почали оскаржувати рішення у спеціальну Колегію Антимонопольного комітету. По одній зі скарг, яку подало ПП «Автомагістраль», колегія винесла позитивне рішення. І зобов’язала Департамент регіонального розвитку ОВА скасувати попереднього переможця по цьому тендеру – ТОВ «Будівельна компанія «Будальянс груп». Департамент не погодився і почав оскаржувати рішення АМКУ у суді.

29 серпня Київський окружний адміністративний суд задовольнив позов Житомирської ОВА. Антимонопольний спробував оскаржити рішення, однак 4 жовтня суд відхилив апеляцію. І вже за два дні, 6 жовтня, Департамент успішно уклав новий договір із ТОВ «Будівельна компанія «Будальянс груп».

До слова, 7 жовтня у цьому тендері залишили звернення до Держаудитслужби. Британська Катерина Сергіївна вважає, що це недоцільне використання коштів під час війни і такий час треба витрачати фінанси на техніку та зброю. Поки що його не розглянули.

ТОВ «Будівельна компанія «Будальянс груп» зареєстроване у Києві. Займається будівництвом доріг та автострад. Бенефіціарним власником зазначений Войтко Ігор Валерійович. У 2021 році фірма почала вигравати тендери Департаменту регіонального розвитку Житомирської ОДА. Станом на 10 жовтня вже укладено вісім угод на загальну суму 1,2 млрд грн.

Влітку цього року — через такі ж складні торги, як з дорогою на Пиріжки, та із втручанням судів — Департамент ОДА уклав договір з ТОВ «Будівельна компанія «Будальянс груп» на ремонт двох доріг біля Малина. Лот цієї фірми був найдорожчим з пропонованих.

У січні цього року детективи НАБУ розпочали досудове розслідування, в якому фігурувало ТОВ «Будівельна компанія «Будальянс груп» та Департамент регіонального розвитку.

Йшлося про те, що посадовці ОВА зловживали своїм службовим становищем «з метою одержання неправомірної вигоди для себе та юридичних осіб ТОВ «Будівельна компанія «Будальянс Груп» і ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл». Звинувачення НАБУ полягало у тому, що з корисливою метою вони розірвали діючі договори на експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, щоб пізніше переукласти нові, за завищеними цінами.

Олена Петренко
Олена Петренкоhttps://malyn.media/
Редакторка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини