Тетяна Грищенко хоче, щоб на державному рівні відзначали День борщу

Нардепка з Малина – серед ініціаторів законопроєкту постанови про запровадження нового свята


В українському календарі не вистачає важливої дати, – вважають народні депутати, а тому зареєстрували у раді законопроєкт постанови №6361, який передбачає запровадження Дня борщу. У списку тих, хто долучився і виступив ініціатором, – народна депутатка від Малинського округу Тетяна Грищенко.

Окрім «слуг», яких, власне, і представляє у Раді Грищенко, авторами ідеї є також народні обранці від «Європейської солідарності» та «Голосу». Загалом за кулінарну ініціативу виступають 24 депутати.

У тексті законопроєкту йдеться про те, що встановлення нового свята допоможе нам зберегти традиції української кухні та культуру держави. Автори також апелюють до давності страви, за якою нас впізнають у світі.

«Неможливо уявити український дім без приготування борщу. Завдяки своєму глибокому впливу на суспільне життя України, український борщ відіграє важливу роль у культурі як прояв гостинності. Ініціатива встановлення Дня українського борщу – дня, коли українці готують, їдять, діляться рецептами борщу та таким чином обмінюються цінною культурологічною інформацією, покликана забезпечити збереження і вшанування традиційної української кухні та культури, тяглість культурної традиції», – йдеться у пояснювальній записці до проєкту постанови.

Відзначати День українського борщу пропонують щорічно у другу суботу вересня. На погляд авторів, у цей день доцільно буде проводити фестивалі чи змагання із приготування страви. А в навчальних закладах – читати лекції про борщ і розповідати про «його вплив на суспільне життя»…

Самі ж українці на ідею присвятити борщеві окрему дату відреагували по-різному: хтось підтримує, хтось називає «шароварщиною», а дехто вважає, що «вшануванню української кухні» посприяло  б і скасування нового закону 5600 – про податок на городи.

Реакція українців на інформацію про запровадження свята (скриншот з сайту Житомир.інфо)

Нагадаємо, днями ВРУ прийняла скандальний Закон, який своїм голосом підтримала і Грищенко. Цей Закон передбачає обкладання податком городини, зібраної із ділянки до 2 га. Відтепер, якщо розмір доходу від сільгосппродукції перевищує 12 мінімальних заробітних плат (на сьогодні 78 000 грн), то такому фермеру необхідно буде подавати щорічну декларацію та сплачувати податок на доходи фізичних осіб — 18 %, а також військовий збір — 1,5 %.

Катерина Гончаренко
Катерина Гончаренко
Журналістка, оглядачка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини