На Житомирщині обговорили стан річок: про ситуацію з Малинським водосховищем не згадували

В області відбулося виїзне засідання Комітету з питань екологічної політики та природокористування

Засідання парламентського Комітету пройшло учора, 5 жовтня, у Звягелі.  Темою зустрічі стало обговорення «Про стан річок України та шляхи його покращення». От тільки малинську проблему з ситуацією на водосховищі та рівнем води там не згадали.

Про засідання Комітету повідомила пресслужба ВРУ. 

За інформацією ВРУ, у заході взяла участь велика кількість учасників. Серед них — члени Комітету, народний депутат України Костюк Д., Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Стрілець Р., Звягельський міський голова Боровець М., а також представники профільних Міністерств. 

Звітують, що «обговорили питання загального стану забруднення річок України й причин їх забруднення». 

«Окрему увагу приділили питанню впливу на водні об’єкти нинішніх воєнних дій, у результаті яких до них потрапляє велика кількість забруднювальних речовин через підриви складів паливно-мастильних матеріалів, сховищ нафтопродуктів із відповідними наслідками для довкілля», — йдеться дослівно повідомленні.

Зупинялися і на ситуації у басейні річок Случ та Хомора. За результатами, вирішили посилити контроль за станом водойм та дотриманням законодавства. Очікують, що це має покращити екологічний стан річок. 

Тему з критичним рівнем води у Малинському водосховищі, як бачимо, не порушували. Нагадаємо, що на початку вересня місто пережило «водну кризу» — води в кранах не було майже три доби. На ситуацію вплинув критично низький рівень води у Малинському водосховищі. Ще за місяць до цього інциденту, на початку серпня, малинських депутатів терміново збирали на позачергову сесію через критичний рівень води у водосховищі. 

Тим часом 4 жовтня з ініціативи міського голови Звягеля Миколи Боровця відбулася дводенна конференція на тему «Малі річки: кліматичні та екологічні виклики». Її провели, щоб знайти науковий підхід та вирішити проблему з малими річками України на прикладі річки Случ. Зокрема, знайти рішення щодо обміління… 

Катерина Гончаренко
Катерина Гончаренко
Журналістка, оглядачка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини