Схоже, готували великий сюрприз, але чи вдався він…?
Учора, 8 серпня Малинська міська рада у фейсбуці виклала допис про те, що громада приймала важливих гостей. Серед присутніх – керівництво області, району, а також гендиректор ДП «Ліси України», директор лісового столичного офісу, директор філії «Радомишльське лісомисливське господарство»…
Метою такої зустрічі стало підписання меморандуму, першим результатом якого, як написали у мерії, буде «створення сучасної рекреаційної зони». Пояснюють, що це буде начебто «зона відпочинку для дорослих і дітей з альтанками, місцем для приготування їжі тощо»…
Водночас у фейсбуці Столичного лісового офісу розкрили більше деталей про цю зустріч. Так, наприклад, повідомили, що Малинська громада стала лідером по передачі ділянок у власність держави в рамках проєкту «Forest Recovery», за що ми навіть отримали найвищу нагороду гран-прі від лісників (а нам і не розповіли). Її вручили, до речі, безпосередньо міському голові Олександру Ситайлу.
«Загалом до наших філій передано 3300 гектарів з орієнтовним запасом деревини 216,5 тисяч кубометрів», — уточнили у Столичному лісовому офісі.
Склавши докупи ці два дописи, стає нарешті зрозуміло, з якою метою і кому передали на останній сесії Малинської міськради майже 60 гектарів землі з власності громади.
Нагадаємо, ще минулого тижня, напередодні сесії, ми звертали увагу на помітний проєкт рішення. Громада готувалася передати у власність держави 58 гектарів земель лісогосподарського призначення. Чому передають землі і кому — у підготовчому рішенні не зазначали, а сама мерія «скромно» мовчала…
Тоді журналістка MALYN.MEDIA звернулася за коментарем щодо цього питання до голови профільної депутатської комісії Малинської міськради — Сергія Сафранчука. Оскільки у проєкті рішення написали, що передача землі державі начебто є рекомендацією саме цієї комісії, яку він очолює. Втім, депутат це переконливо заперечив і сказав, що комісія взагалі ще не розглядала цього питання і відповідно — не давала рекомендацій. При цьому, наголосимо, його вже заочно погодили та виклали у такому вигляді на офіційний сайт мерії.
У день сесії рішення таки підтримали. «За» проголосували майже усі присутні у залі депутати (22 голоси), окрім Наталії Парфіненко. Вже після засіданні у фейсбуці депутатка пояснила свою позицію тим, що не зрозуміла доцільності такого рішення і його користі для громади, тому, власне, й не підтримала. Хоча, забігаючи наперед, вже вчора міський голова запевнив журналістів, що рішення абсолютно одноголосне.
До речі, після сесії мерія у своєму фейсбуці виклала оглядовий допис, в якому побіжно повідомила про найголовніші новини із засідання. Втім, про передачу 60 га — попри очевидний і логічний запит громадськості — не згадували.
Та й, зрештою, навіть на цей момент у Столичному лісовому офісі дали більше відповідей щодо цього питання, ніж на офіційних ресурсах мерії, де завуальовано розповіли тільки про нову рекреаційну зону. І зовсім не згадали про передачу наших земель, їхню кількість і те, в чому ж наша вигода.
Щоправда, міський голова учора на своїй сторінці поширив допис Юрія Болоховця, гендиректора ДП «Ліси України», в якому згадується, що на рік громада отримуватиме по 1,5 млн грн рентної плати, 300 тис. грн податку на землю та офіційні робочі місця. Мер же від себе лаконічно додав, що громада лише виграє з цього рішення, ліс тепер буде доглянутий і т.д.
Громада, до речі, інформацію про передачу земель у ДП «Ліси України» сприйняла не однозначно і схвильовано. Допис на цю тему виклала Ольга Гура, яка цікавилася подальшою долею екопарку «Вересковий», поряд з яким помітила табличку про приналежність земель вже не громаді, а державі:
«Ось так, 10 років підряд (з 2014) ти щоденно виходиш, щоб прибрати та підтримати ліс, не допустити перетворення його на стихійний смітник, (купуєш за власні кошти сміттєві пакети і рукавички, виносиш звідти тонни сміття), щоб вберегти від пожеж, які інколи доводиться гасити власними силами. А потім одного дня з’являється табличка, що цей ліс вже не належить громаді…» — написала Ольга Гура, прикріпивши відповідне фото.
Вона також звернула увагу на те, що «на сторінці міської ради нас повідомляють про передачу лісу ДП «Ліси України», як про звершений факт.
«Ніби все для людей, але без людей. Так, напевно, спокійніше…», — зазначає Ольга Гура.
У коментарях під дописом залишив відповідь заступник міського голови Павло Іваненко, який у громаді відповідає за земельний напрям. З його слів, у ДП «Ліси України» передали ділянки, які розташовуються тільки за межами населених пунктів. А оскільки парк «Вересковий» — у межах Малина, то він все ще залишається у власності громади.
«Завіряю вас в тому, що площа, на яку приймалось рішення в 2018 році залишається рекреаційною зоною і продовжує перебувати у власності громади», — прокоментував Іваненко.
Втім, Ольга Гура уточнила, що говорить не про ту частину «Верескового», яка біля будинків, а про ту, що починається від в’їзду в Малин з боку Житомира:
«Ця частина також входила у проєкт “Вересковий”. Знак ДП “Ліси України” стоїть біля тієї частини, яка належала у свій час Слобідській сільській раді (якщо не помиляюся). На моєму фото — знак «Вересковий”, який стоїть біля бетонного знаку і знак ДП “Ліси України”, який учора з’явився поруч з цією ж ділянкою».
На це питання відповіді від профільного зама на момент публікації ще немає.
Поряд з цим в коментарях мешканці залишають свої думки про цю «Велику передачу земель». Якщо коротко — пишуть про чергову провалену інформаційну кампанію, зайве марнославство навколо цього питання і не надто певну репутацію ДП «Ліси України», які стали новими власниками малинських земель.
До теми: У Малинській мерії побачили «постійне підвищення цікавості до сайту міської ради»