Будівництво укріплень на Житомирщині: журналісти виявили підозрілі фінансові схеми

Поки прикордонні райони області звітують про готовність до оборони, частина компаній, що отримали підряди на будівництво фортифікацій, могла просто виводити кошти через фірми-прокладки

Будівництво оборонних споруд на Житомирщині, як і в інших прикордонних регіонах, стало одним із пріоритетів державної політики в умовах повномасштабної війни. Проте, як з’ясували журналісти Bihus.Info, частина бюджетних коштів, спрямованих на ці роботи, могла осісти в кишенях сумнівних компаній.

У розслідуванні, оприлюдненому 20 травня, йдеться про схеми, які можуть свідчити про завищення вартості робіт і використання фірм-прокладок. Серед фігурантів — компанії, які отримували підряди на будівництво як у Херсонській, так і в Житомирській області.

Зокрема, на Житомирщині частину замовлень отримала фірма «Навітехсервіс», що раніше фігурувала у розслідуваннях щодо реконструкції ЖК «Ірпінські Липки» на Київщині. Компанія отримала понад 600 мільйонів гривень на будівельні роботи, а вже у 2024 році — понад 30 мільйонів на фортифікації.

Однак, за даними журналістів, «Навітехсервіс» не виконувала роботи самостійно, а одразу перерахувала кошти фірмі «Рейсквік», яка далі розподілила суми по пов’язаних структурах. Одна з них — «Мелтнер Стронг» — закупила 56 тонн тканини, що, за словами авторів розслідування, може свідчити про спробу перевести кошти в готівку. Частину коштів «Рейсквіка» взагалі не вдалося простежити — вони просто «зникли» у звітності.

Житомирщина — серед областей, де вже відкриті кримінальні провадження

Це розслідування — не перший сигнал про ймовірні порушення. Ще у листопаді 2024 року парламентська ТСК повідомляла про 81 кримінальне провадження, пов’язане з освоєнням бюджету на фортифікації та закупівлю дронів і засобів РЕБ. У Житомирській області правоохоронці відкрили щонайменше три справи. У двох з них, як повідомляв Житомир.info, йдеться саме про можливу розтрату державних коштів у великих розмірах — в умовах воєнного стану.

Сюжет Bihus.Info

За інформацією Житомирської ОВА, до квітня 2024 року департамент регіонального розвитку уклав 50 договорів на будівництво фортифікацій загальною вартістю 2,1 мільярда гривень. Щоденно на об’єктах працювали понад 160 одиниць техніки.

Катерина Гончаренко
Катерина Гончаренко
Журналістка, оглядачка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини