Нацкомісія зі стандартів мови дозволила писати слова «росія», «москва» з малої літери

У переліку ще — «московія», «російська імперія», «державна дума рф», «московське царство»

Національна комісія зі стандартів державної мови ухвалила, що написання назв «російської федерації» з малої літери не буде вважатися відхиленням від норм в текстах неофіційного характеру.

Про це повідомили Національна комісія зі стандартів державної мови.

Йдеться про слова «російська федерація», «росія», «москва», «московія», «московське царство», «російська імперія», «державна дума рф» тощо.

У комісії додають, що ухвалили рішення на засіданні 15 вересня «зважаючи на героїчну боротьбу Українського народу за Незалежність Української Держави, взявши до уваги звернення в соціальних мережах Віцепрем’єр-міністра – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук про написання назви країни-агресора з малої букви».

Наприкінці серпня Міністерство освіти і науки України видало наказ, згідно з яким в іншому документі потрібно було змінити слово «РФ», написавши його з великої літери, як вимагають правила правопису. Очільник відомства Оксен Лісовий пояснив, що це вимога нормопроєктування і без такого виправлення Міністерство юстиції не зареєструвало б наказ Міносвіти.

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини