«Головне, що живий»: з’явилося відео з полоненим азовцем з Малина Дмитром Козацьким

Ймовірно, це кадри із допитів

Про Дмитра Козацького (позивний «Орест»), який прославився фотографіями заблокованої «Азовсталі», знають вже не лише в Україні, а й за кордоном. Світлини, які Дмитро зробив на заводі, вже навіть встигли здобути спеціальні нагороди.

З 20 травня Дмитро у полоні в росіян. Його разом з усіма азовцями та іншими захисниками, які «тримали» Азовсталь, перевезли на територію, підконтрольну росіянам. Досі невідомо, в яких умовах живуть ці хлопці та що переживають…

Сьогодні, 28 липня, у мережі опублікували відео із фрагментом діалогу Дмитра з окупантами.

Всі запам’ятали Дмитра з бородою – саме так він виглядав на одному з останніх своїх відео, коли ще у стінах «Азовсталі» виконував «саундтрек» цієї боротьби – Stefania (Kalush Orchestra).

Нині він з поголеною головою та вже без бороди. Предметом розмови стали інформаційні кампанії, які нібито запроваджувалися на рівні держави до початку війни.

«До 24 лютого були підозри, що почнеться війна. І ми займалися активним рекрутингом особового складу. Збирали людей про всяк випадок…» – починає розповідь «Орест».

Детальніше – у відео.

Під дописом одразу почали активно коментувати мешканці Малина та усі, хто знає Дмитра.

«Приємно бачити живим, а текст – то лише набір слів. Збережи його Боже», пишуть користувачі.

20 травня, перед тим, як потрапити в полон, Дмитро опублікував допис у своєму твіттері: «Ну от і все. Дякую за прихисток Азовсталь — місце моєї смерті і мого життя. До речі, поки я буду в полоні, залишу вам фото в найкращій якості, відправляйте їх на всі журналістські премії й фотоконкурси, якщо щось виграю, після виходу буде дуже приємно. Дякую всім за підтримку. До зустрічі».

Цього ж дня віцеспікерка українського парламенту Олена Кондратюк заявила, що світлини Дмитра відправлять в усі парламенти Європи та світу, які на стороні України.

Мати Дмитра – Ірина Юрченко, розповіла про їхню сім’ю, дитинство сина, вибір приєднатися до «азовців»: «Мам, обіцяй триматися»: історія того самого фотографа «Азовсталі» з Малина.

На початку червня Козацький отримав нагороду польської фотопремії.

До Малина також планують привезти експозицію його світлин.

Олена Петренко
Олена Петренкоhttps://malyn.media/
Редакторка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини