Укрзалізниця анонсувала тестування жіночих купе

Жіночі купе не новинка, вони існують в деяких країнах Азії та були протестовані в Європі

У поїздах України можуть з’явитися купе для жінок. «Укрзалізниця» працює над питанням посилення безпекових заходів у пасажирських поїздах і, зокрема, компанія розглядає можливість запровадження жіночих купе.

Про це повідомила пресслужба національного перевізника.

«Наразі розробляються IT-рішення та будуть внесені відповідні зміни до нормативних актів. Також компанія проводить консультації з юристами, міжнародними та українськими громадськими організаціями», — йдеться у повідомленні.

За словами голови правління «УЗ» Євгена Лященка, безпека українців — незалежно від гендеру — є фундаментальним пріоритетом компанії, особливо в період повномасштабної війни.

«Наші залізничники уважно вивчили світовий досвід, адже жіночі купе або вагони існують у деяких країнах Азії та були протестовані в Європі. Ми віримо в комплекс заходів, де тривожні кнопки та сигналізація в купе, відеоспостереження, посилене патрулювання і невідворотне покарання за будь-який доведений прояв домагань відіграватимуть ключову роль у викоріненні цього явища», — сказав Євген Лященко.

Він зазначив, що спочатку це буде «пілотним проєктом».

«Поточне рішення залізниці — допомогти жінкам почуватися комфортніше та безпечніше за допомогою комплексу заходів, одним з яких стане “пілот” з жіночими купе. Ми тестуватимемо їх упродовж декількох місяців та разом з громадою і фахівцями приймемо рішення щодо масштабування. Це буде залежати від реального попиту та відгуків», — сказав Лященко.

В компанії наголосили, що на першому етапі послугу з купівлі квитків у жіночі купе можливо реалізувати тільки через власний мобільний застосунок «Укрзалізниці».

Зазначається, що розробляються IT-рішення та будуть внесені відповідні зміни до нормативних актів. Також компанія проводить консультації з юристами, міжнародними та українськими громадськими організаціями.

Пресслужба «УЗ» також нагадала, що у 2010 році компанія вже запроваджувала таку послугу, але вона не мала попиту, адже була доступною виключно в касах. Тоді жіночі купе буде запроваджено в експериментальному режимі на декількох обраних маршрутах далекого сполучення, пасажири яких проводили в дорозі багато часу.

Зауважимо, що на сайті Кабінету міністрів 15 травня опублікували петицію про запровадження окремих вагонів для жінок та чоловіків в поїздах «Укрзалізниці». Станом на 15:00 год. 23 травня петицію підписали майже 23 тисячі людей.

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини