У Житомирі шість церковних громад ПЦУ будуть святкувати Різдво 25 грудня

В майбутньому планують повний перехід на Новоюліанський календар

У м. Житомирі декілька релігійних громад Православної Церкви України прийняли рішення про святкування свята Різдва Христового 25 грудня 2022 р.

Про це повідомила Житомирсько-Овруцька єпархія ПЦУ.

Протягом листопада 2022 року, відповідно до рішення Священного Синоду Православної Церкви України № 19, від 18 жовтня 2022 року «Про можливість звершення богослужіння на честь Різдва Христового за Новоюліанським календарем 25 грудня 2022 р.», в м. Житомирі у релігійних громадах провели збори та опитування щодо даного питання.

Рішення про святкування 25 грудня 2022 року свята Різдва Христового та в майбутньому повний перехід на Новоюліанський календар вирішили шість релігійних громад:

1) Свято-Михайлівський кафедральний собор (м. Житомир, вул. Київська, 18);

2) Свято-Володимирський кафедральний собор (м. Житомир, Майдан Польовий, 3);

3) Свято-Юріївська (козацька) парафія (м. Житомир, вул. Чуднівська, 102);

4) Свято-Пантелеймонівський храм (м. Житомир, вул. Червоного Хреста, 3 – територія Комунальної установи “Обласна клінічна лікарня ім.О.Ф.Гербачевського”);

5) Свято-Георгіївський храм (м. Житомир, вул. Івана Сірка, 54);

6) Капличка святителя Миколая (м. Житомир, вул. Вітрука, 11 – територія ТТУ).

Чотири релігійні громади Православної Церкви України в м. Житомирі прийняли рішення про святкування свята Різдва Христового 7 січня 2023 року, але більшість цих громад підтримують в майбутньому повний перехід на Новоюліанський календар.

Також три релігійні громади планують найближчими днями провести збори та опитування щодо святкування.

Нагадуємо, що в такій ситуації розглядалась можливість святкування свята Різдва Христового цього року 25 грудня, а не сам перехід на Новоюліанський календар, тому відповідно до рішення Священного Синоду, у разі звершення такого богослужіння його учасники в цей день звільняються від обмежень посту. Починаючи з 26 грудня 2022 року до 6 січня 2023 року продовжується різдвяний піст, а з 7-18 січня різдвяний цикл богослужінь, який називається святками, згідно діючого церковного календаря та богослужбових вказівок.

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини