Скандал після візиту військового у Малинську лікарню: коментар директора медзакладу

Директор лікарні Володимир Долот заперечив конфлікт і вважає цю ситуацію надуманою

Другий день у місцевих фейсбук-групах Малина обговорюють ситуацію, яка сталася у міській лікарні. Авторка допису — місцева волонтерка, Наталія Рибаченко. Вона виклала обурливий допис про те, що на Великдень, 5 травня, у КНП «Малинська міська лікарня» начебто відмовилися на належному рівні надавати допомогу військовому, який був, з її слів, у критичному психологічному стані.

У дописі вона розповідає, що у той день до неї звернулася знайома і попросила допомогти військовому, який потребував допомоги.

«Я відгукнулась, проконсультувалась з військкоматом. Повезла в лікарню, він погодився їхати. По дорозі, він мені багато що розповів, про родину, смуток. Спочатку була медсестра, все розповіли їй, а вона вже викликала лікаря… “Де ви його підібрали, звідки він, навіщо він тут, чому до нас?” Скажіть, будь ласка, як реагувати на ці слова? — писала Рибаченко. — Я розповіла, що він має документи. Військовий підійшов відкрив військовий квиток і поклав їй на стіл, вона навіть не дивилась.

Він сказав, що вдома на реабілітації після поранення, що має три контузії. То де ви його підібрали? Я пояснюю: зробіть хоч щось, кажу, що не можна його відпускати, ви ж самі розумієте, мало що може бути… Знаєте, що сталося потім? Військовий піднявся, забрав документи й сказав: “Мені нічого не потрібно”. І пішов…»

Під цим дописом одразу почалися активні дискусії. Дехто вимагав термінового пояснення керівництва лікарні; хтось писав, що таких історій зараз чимало, а в майбутньому буде ще більше; а хтось звертав увагу на потребу місцевих центрів для ветеранів, з комплексною підтримкою військових…

Вже сьогодні вранці, 7 травня, у місцевій групі з’явився допис від анонімного автора на захист медиків. Хто саме писав цей текст – можемо тільки здогадуватися, але якщо коротко, там йдеться про те, що персонал не хамив військовому, нічого протиправного чи аморального не робив і що на медиків наговорюють.

«Пані Наталю, ви робите добру справу, але так людей звинувачувати з такими коментами, це занадто. У той час в лікарні ви були не одна, і черговий медичний персонал не грубив нікому, вони лише намагались вияснити, з якою проблемою ви до них звернулись де знайшли, як ви ж самі і висловились, військового, і яку допомогу ви хочете, щоб вони надали. Бо чоловік скарг на свій стан здоров’я не озвучував, подивитись документи вони теж мають право. Нічого протиправного, аморального в їхніх діях не було. І такі коментарі й звинувачення безпідставні. Поливати брудом дуже просто і, як виявляється, на агов. Але як потім дивитись у вічі. Шановні, задумайтесь!!!…» — йдеться в анонімному дописі.

Оскільки автор звернення невідомий, а офіційної реакції Малинської міської лікарні так і не було, ми вирішили самостійно розібратися у ситуації.

Спершу ми зателефонували до начальниці відділу охорони здоров’я Малинської міської ради — Тетяни Семененко. Вона сказала, що знає про цей випадок, але не сумнівається у професійності місцевих медиків.

«Я чула про цю ситуацію, так. Спілкувалася з лікарем, який був тоді присутній… Що можу сказати?  Директор лікарні мені доповідав, що він збирав лікарів і цю тему вже обговорювали на рівні лікарні. В одному можу запевнити точно: я настільки добре знаю своїх лікарів — як вторинки, так і первинки — і певна: жоден з них не відмовив би хворому чи потребуючому у наданні медичної допомоги.

Щобільше, у медзакладі у будні дні надають кваліфіковану психологічну допомогу. Усім – підкреслю. Але оскільки цей інцидент трапився на вихідних, на сам Великдень, то на місці психологів не було. Сказати, чи буде керівництво після цієї ситуації приймати рішення про постійне чергування психологів у лікарні — на жаль, не можу», — прокоментувала Тетяна Семененко, і на завершення запропонувала уточнити деталі у безпосереднього керівника лікарні — Володимира Долота. Мовляв, «він більше в курсі, що там сталося».

У розмові з журналісткою Володимир Долот заперечив будь-який конфлікт у лікарні на Великдень і сказав, що це видумані закиди. А також пояснив, чому лікарня, якою він керує, вирішила публічно не озвучувати свою позицію. Далі пряма мова.

«Ну, по-перше, конфлікту ніякого не було. Я не знаю звідкіля у така інформація. Це перше. А, по-друге, сьогодні була загальна планірка. Ми з лікарями цю ситуацію обговорили і вирішили взагалі не відповідати на видумані закиди не знати яких людей. Ще раз — це абсолютно надумана ситуація і конфлікт, піднятий на рівному місці. Мені шкода, що мешканці Малина такої негарної думки про лікарів, які їм надають допомогу.

Ми вважаємо за непотрібне реагувати на закиди – я ж вам кажу – надумані. Може, люди просто хворі, то ми і відносимося до них, як до хворих. От і все», — сказав дослівно Долот.

На уточнювальне питання, що ж все-таки трапилося у той день у Малинській міській лікарні, за версією медиків, він відповів: «Взагалі нічого не трапилося! Якась баришня щось написала, у вас з цього приводу є свої думки. Я розібрався. Нічого подібного, про що там написано, взагалі не було.

Привезли людину у наш заклад. Вийшов черговий лікар, запитав, яку допомогу вам надати: поміряти температуру, поміряти тиск, що турбує? Нічого не турбує… Коли лікар захотіла з’ясувати документи, бо ви знаєте, що лікарня — це режимний об’єкт, і ми зобов’язані доповідати про усіх військових, які звертаються у наш заклад, на це прохання належно не відреагували. І військовий просто вийшов із закладу. Все. На цьому все закінчилося. Що там жінки надумали, то вже на їхній совісті».

Це вже стало звично для Малина, що подібні ситуації є «надуманими», і керівництво міста обрало тактику відмовчування. Та чи добре це…зробити вигляд, що нічого не було, а запустити в ефір «Жаннету».

Олена Петренко
Олена Петренкоhttps://malyn.media/
Редакторка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини