У суді «воскресили» спецдозвіл на видобуток титану: нові ризики для водної артерії Малина

Компанія змінила власника та реєстрацію із села Мелені на місто Кривий Ріг

Спецдозвіл на родовище титанових руд у Житомирській обл., який Державна служба геології та надр України анулювала у 2016 р., може виявитися фактично відновленим унаслідок нещодавньої ухвали суду.

Про це пише NADRA.INFO з посиланням на наказ Держгеонадр від 06.05.2024 №214 (завантажити).

Цим наказом Держгеонадра зупинили дію наказу від 03.11.2016 №394 про анулювання спецдозволу – «до набрання законної сили рішенням у справі».

Спецдозвіл, який в 2016 р. анулювали і в 2024 р. «реанімували», має номер 5690 і наданий з метою видобування руд титану родовища Злобицьке, яке знаходиться за 8 кілометрів від Іршанська, між селами Шершні та Мелені, які розташовані на річці Ірша.

За даними Урядового порталу, в січні 2010 р. Кабінет Міністрів України розпорядився Злобицьке родовище без аукціону віддати ДП «Іршанський державний гірничо-збагачувальний комбінат».

Але в грудні 2012 року спеціальний дозвіл на ділянку промислового освоєння, виділену в межах Злобицького родовища на 20 років отримало ТОВ «Укрільменіт». В березні 2013 р. надрокористувач уклав угоду про умови користування надрами.

Під час планової перевірки у вересні 2015 р. державний геологічний контроль зафіксував низку порушень, зокрема, невиконання програми робіт. В листопаді того ж року дію спецдозволу зупинили.

В січні 2016 р. було ініційовано процедуру припинення права користування надрами, яка завершилася 29.09.2026 рішенням Житомирського окружного адміністративного суду про анулювання спецдозволу №5690.

В січні 2024 р. контроль над Укрільменітом встановив Владислав Лаврінович з Кривого Рогу (YouControl), змінивши швейцарця Джозефа Шпрехера. Компанія змінила реєстрацію із с. Мелені в Житомирській обл. на місто Кривий Ріг.

Саме Владислав Лаврінович 07.03.2024 звернувся до апеляції зі скаргою на постанову про анулювання, проголошену 29.09.2016. Мовляв, оскаржуване судове рішення було вручене апелянту лише 05.03.2024. Відтак суд поновив пану Лавріновичу строк на апеляційне оскарження, відкрив провадження і зупинив дію постанови від 29.09.2016 про анулювання спецдозволу.

Сьомий апеляційний адмінсуд (м. Вінниця) розгляне скаргу Владислава Лавріновича в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами. Учасники справи мають не пізніше 09.05.2024 подати до суду відзив на апеляційну скаргу, заяви та клопотання.

Основною корисною копалиною Злобицького родовища є титан та супутні ванадій, скандій, цирконій. Видобуток титану — не звичайна гірнича справа, це ще й екологічні проблеми. Особливої шкоди завдають кар’єри водним ресурсам.

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини