З липня Житомирщина готується до серйозного дефіциту електроенергії

Взимку електроенергії в області не вистачатиме ще більше

Вже з наступного місяця у Житомирській області відчуватимуть значний дефіцит електроенергії, а взимку ситуація може погіршитися.

За словами голови правління АТ «Житомиробленерго» Олексія Шекети, дефіцит викликаний ремонтами на атомних електростанціях.

Можливі відключення електротранспорту, вуличного освітлення, а також обмеження постачання для об’єктів критичної інфраструктури.

Ситуація дійсно дуже критична. На цьому етапі, якщо порівнювати зі споживанням взимку, то у нас приблизно 30% ліміту від зимового споживання. Це означає, що якщо влітку ми ще можемо якось балансувати, то у цій ситуації, яка зараз склалася, взимку нам буде досить важко. Ми розуміємо, що ми живемо під час війни й ця інформація, можливо, вже завтра буде неактуальна.

Тому що ворог не полишає надії знищити нашу енергетичну структуру. Щогодини енергетики працюють над відновленням і за цей час ситуація в енергомережах покращується. Разом з тим, ми залежимо від генерації, від тих обсягів, які виробляє наша країна і, на превеликий жаль, їх не вистачає», — розповів Олексій Шекета.

Зараз, з його слів, у державі введені практично всі блоки атомних станцій, том у більш-менш балансований режим постачання електроенергії. Однак, для того, щоб ми хоч якось пережили зиму, ці блоки будуть виводитись в ремонт.

«Буде замінюватися паливо, регламентні роботи й, на жаль, вже з липня місяця фактично, ми будемо відчувати дефіцит», — зазначив він.

Енергетики намагатимуться вжити максимальних заходів для того, щоб населення споживало електроенергію в повному обсязі.

«Це буде дуже важко зробити без вашої допомоги. Вже звучить така інформація, що у випадку необхідності може обмежуватись і критична інфраструктура. Тому я звертаюсь до головних лікарів медзакладів Житомирщини, щоб вони ще раз передивилися свої генератори, свої альтернативні джерела електроенергії, щоб у випадку якихось аварійних ситуацій, які можуть статися, адже ми живемо під час війни, щоб не було казусів, що сталося ніби раптове відключення електроенергії», — повідомив Шекета.

Також Олексій Шекета розповів, що можливо діятиме обмеження руху електротранспорту або ж й вуличного освітлення.

«Повторюю – нам легше буде пережити цей режим влітку для того, щоб можна було підготувати генеруючі потужності на зиму. Але, на превеликий жаль, за математичними розрахунками, взимку 2024-2025 року нам буде недостатньо генерації, у порівнянні з минулою зимою», — розповів голова правління АТ «Житомиробленерго» Олексій Шекета.

Голова правління АТ «Житомиробленерго» Олексій Шекета

Крім того, енергетики закликають ощадливо використовувати електроенергію…

Нещодавно уряд ухвалив розпорядження про зменшення споживання електроенергії для всіх органів державної влади. Міністерства, центральні органи виконавчої влади, обласні державні адміністрації мають відмовитися від використання кондиціонерів, зовнішнього освітлення будівель і прилеглої території. Аналогічні кроки рекомендували правоохоронним органам, органам судової влади, іншим держорганам.

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини