Щоправда, працювала така схема недовго…
Мешканка Коростеня за допомогою спеціального обладнання втручалася в роботу українських мобільних операторів. Використовуючи SIM-картки, вона здійснювала їх реєстрацію на онлайн-сервісах та за винагороду надавала російським користувачам.
Про це повідомили у Поліції Житомирщини.
Правоохоронці встановили, що 42-річна жінка почала цим займатися наприкінці весни 2023-го.
Для цього фігурантка справи придбала спеціальне обладнання з платами розширення, що дозволяло їй проводити «гарячу» зміну ІМЕІ для SIM-карток мобільних операторів зв’язку. За допомогою власних комп’ютерів та використовуючи відповідне програмне забезпечення, вона здійснила несанкціоноване втручання в роботу українських телекомунікаційних мереж, забезпечивши існування так званої ботоферми.
Надалі жінка на замовлення та за винагороду, яку отримувала на електронний гаманець, надавала ботоферму у користування російським онлайн-сервісам. Ці сервіси здають в оренду віртуальні мобільні номери для реєстрації облікових записів на різноманітних Інтернет-платформах, соціальних мережах та месенджерах.
Крім того, аби отримати додатковий прибуток, вона налаштовувала та забезпечувала роботу обладнання для подальшої реєстрації анонімних акаунтів у месенджері «Telegram», а також здавала в оренду номери мобільних телефонів українських операторів зв’язку різним користувачам, у тому числі й громадянам РФ.
Це давало їм можливість анонімно реєструвати акаунти у соцмережах, месенджерах, на поштових серверах та інших онлайн-ресурсах, де вони й поширювали ворожу пропаганду.
Загалом упродовж трьох місяців фігурантка справи використала 630 номерів трьох мобільних операторів України. Для приховування такої діяльності та запобігання блокуванню її операторами зв’язку, жінка періодично міняла SIM-картки в обладнанні.
У червні 2023 року її діяльність припинили поліцейські спільно зі співробітниками СБУ та кіберполіції в регіоні. Під час обшуку з її оселі вилучили комп’ютерну техніку з програмним забезпеченням, SIM-банки/GSM шлюзи, SIM-картки різних мобільних операторів, мобільний телефон з “прив’язаним” криптогаманцем.
Нині слідчі Коростенського райуправління поліції повідомили жінці про підозру у несанкціонованому втручанні в роботу електронних комунікаційних мереж, що призвело до порушення встановленого порядку маршрутизації інформації, вчиненому під час дії воєнного стану (ч. 5 ст. 361 КК України).
Досудове розслідування триває під процесуальним керівництвом Коростенської окружної прокуратури.