У Бердичеві прийняли концепцію Пам’ятного комплексу Захисникам України

На розсуд представили ескізні пропозиції майбутнього Пам’ятного комплексу

Начальник управління містобудування, архітектури та земельних відносин Бердичівської міської ради, головний архітектор громади Олег Савицький презентував два проєктні варіанти: на меті було погодити єдину концепцію комплексу з урахуванням можливих зауважень та пропозицій рідних загиблих Героїв.

Про це повідомила Бердичівська міська рада.

Комплекс буде виконано у вигляді тризуба – таке бачення запропонував архітектор проєкту, і з ним погодилися учасники обговорення. Бокові елементи планується виконати у вигляді стел, всередині буде встановлено шпиль – все це разом утворюватиме Герб України.

За ідеєю архітектора, зовні стели мають бути виконані у темних кольорах (для цього хочуть використати темний граніт), зсередини ж комплекс облаштують білим мармуром. Темне, пояснює Олег Савицький, символізуватиме війну та все те трагічне, що вона принесла з собою.

Водночас, на зміну темряві, зрештою, приходить світло – мир і спокій. Їх для української нації несуть люди зі світлими душами, за цей мир і спокій у волі й свободі вони віддають свої життя…

Всередині, на білому, викарбують імена загиблих Героїв-бердичівлян, зовні на стелах планують встановити інтерактивні екрани, аби люди змогли побачити фото Захисників та інформацію про кожного з них.

Щодо шпиля, то попередньо вирішено, що на лицьовому боці буде зображений Герб України, а на зворотному, як символ Пам’яті й Миру, облаштують дзвін. Окремо опрацьовуються варіанти підсвічення та місце для покладання квітів.

Виконати проєктні роботи та виготовити кошторис: на думку Олега Савицького, це цілком реально зробити ще до кінця цього року, аби вже у наступному, за належних умов, розпочати будівництво.

Пам’ятний комплекс буде встановлено на місці обеліска перемоги радянського народу над фашистською Німеччиною – на початку бульвару Лонського біля 1-ї гімназії. Сам обеліск демонтують і перенесуть в інше місце.

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини