Медійні експерти та юристи оцінювали регіональні новинні портали, радіо й телеканали за трьома основними блоками критеріїв — прозорість, дотримання професійних стандартів і журналістської етики
Менше півтори сотні медіа пройшли незалежне експертне оцінювання та були занесені на інтерактивну Мапу рекомендованих медіа. Загалом мапа охоплює 101 онлайн-медіа, 24 радіо та 48 телеканалів у 24 областях України та АР Крим. І MALYN.MEDIA — серед них.
Про це повідомляє сайт ІМІ.
Зокрема, у Житомирській області рекомендують п’ять медіа:
- MALYN.MEDIA — інтернет-видання
- Житомир.info — інтернет-видання;
- Суспільне Житомир — інтернет-видання, телебачення;
- СК1 — телебачення;
- УР.Житомир – радіо (регіональна радіостанція Українського радіо у складі Суспільного мовлення)
«Проєкт ініціювали громадські організації «Інститут масової інформації» та «Детектор медіа» за підтримки міжнародної організації Internews. Переглянути мапу можна за посиланням. Проєкт систематично оновлюватиметься, до участі в мапі зможуть подати заявку всі українські медіа, які матимуть бажання долучитися», — йдеться у повідомленні.
На першому етапі до участі в проєкті подалося понад 200 регіональних медіа. Незалежні медійні експерти та юристи оцінювали регіональні новинні портали, радіо й телеканали за трьома основними блоками критеріїв – прозорість, дотримання професійних стандартів і журналістської етики. Детальніше з методологією оцінювання можна ознайомитися за посиланням.
«Мапа рекомендованих медіа – це продовження багаторічної роботи ІМІ та «Детектора медіа» над моніторингами якості інформації, яку отримують українські громадяни. ІМІ вже давно публікує «Білі списки» онлайн-медіа. І вони для багатьох стають орієнтиром: яким медіа можна довіряти. На мапі тепер будуть представлені і телекомпанії за результатами моніторингу «Детектора медіа», – заявила голова правління ГО «Детектор медіа» Наталія Лигачова.
На думку директорки ІМІ Оксани Романюк, мапа допоможе захистити й підтримати незалежні медіа в Україні.
«Медіа впливають на те, як факти розглядаються та обговорюються в суспільстві, сприяють формуванню громадської думки. Тому незалежність і плюралізм медіа є запорукою здорової демократичної системи. Сподіваємося, що ця мапа допоможе і громадянам, які шукатимуть якісні та достовірні джерела інформації», – сказала Оксана Романюк.