До Коростеня планують прокласти євроколію

Головна перешкода ефективному залізничному сполученню України з країнами ЄС – це різна ширина залізничних колій

Європейська Комісія та Європейський інвестиційний банк опублікували дослідження, в якому запропоноване розгортання європейської колії на залізничних шляхах до Львова та Кишинева.

Це стане першим кроком до покращення сполучення між Польщею та Україною, а також між Румунією та Молдовою. Дослідження «Стратегія ЄС інтеграції залізничних систем України та Молдови» було виконано технічною консультативною службою ЄІБ JASPERS, в рамках плану дій «Шляхів солідарності Україна – ЄС».

Про це повідомляє Урядовий портал.

Головна перешкода ефективному залізничному сполученню України з країнами ЄС – це різна ширина залізничних колій. Дослідження рекомендує будівництво на території України та Молдови магістральної мережі європейських стандартних колій (1435 мм) у поєднанні та взаємодії з існуючою в країнах мережею ширококолійних залізниць (1520 мм).

Мережа європейських колій в Україні та Молдові дозволить, на думку авторів дослідження, зміцнити інтеграцію в ЄС, посилити транскордонні зв’язки, покращуючи соціальну згуртованість та стимулювати економічний розвиток.

Першочерговими кроками має стати запровадження залізничного сполучення євроколією – 1435 мм – між і Краків/Катовіце (Польща) та Львовом (Україна), а також Ясами (Румунія) та Кишиневом (Молдова).

Що стосується розбудови української магістральної мережі залізниць стандарту 1435 мм, їх пропонують розвивати за такими напрямками:

 • українсько-польський кордон (Медика/Мостиська) – Львів
 • українсько-польський кордон (Дорогуськ) – Ковель – Сарни – Коростень – Київ
 • Львів – Красне – Тернопіль – Шепетівка – Звягель – Коростень
 • українсько-словацько-угорський кордон – Чоп – Ужгород – Самбір – Львів
 • Київ – Полтава – Красноград – Харків/Дніпро
 • українсько-польський кордон (Гребенне – Рава Руська) – Львів
 • Львів – Івано-Франківськ – Чернівці – українсько-румунський кордон (Багринівка)
 • Львів – Тернопіль – Хмельницький – Одеса – Дніпро – Запоріжжя – Маріуполь.

Водночас в дослідженні пропонуються подальші напрямки розширення. Наприклад, для Молдови пропонується розвивати передусім сполучення євроколією між Кишиневом і Одесою. Наступна ділянка, яку буде оцінено для трансформації/розширення до 1435 мм у майбутньому, це Басарабяска – Джурджулешти, для доступу до портів Галац і Константа в Румунії.

Подальше розширення мережі залізниць стандарту 1435 мм в Україні обумовлюватиметься низкою факторів. Зокрема, геополітичною ситуацією, тенденціями розвитку нових промислових потужностей в Україні та розвитком залізничної мережі в сусідніх країнах ЄС, а також подальшими змінами до індикативних мап TEN-T.

Також у звіті зазначається, що впровадження нових 1435-мм коридорів в Україні та Молдові саме по собі не є достатнім для забезпечення інтеграції до залізничних систем ЄС. Для цього необхідно вжити додаткових заходів:

 • гармонізація законодавства у сфері залізничного транспорту з правовою базою ЄС;
 • впровадження технічних норм для експлуатації мережі 1435 мм, а також європейських норм технічної інтероперабельності,
 • спрощення прикордонних і митних процедур;
 • інфраструктурні заходи, які включають, крім розвитку мережі залізниць стандарту 1435 мм, і модернізацію існуючих колій 1520 мм (включно з відновленням пошкоджених внаслідок війни в Україні), модернізацію існуючих колій 1520 мм у Польщі та Словаччині, модернізацію та розвиток нових депо, станцій і сортувальних станцій (включаючи необхідні перевантажувальні потужності), розвиток внутрішніх інтермодальних терміналів і логістичних центрів.
ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини