У власність держави перейшло майно, кошти й активи партії
Восьмий апеляційний адміністративний суд Львова задовольнив позовні вимоги Міністерства юстиції та заборонив діяльність політичної партії «Наш край».
Про це повідомляє Судова влада України.
«Судом задоволено позовні вимоги Міністерства юстиції України: заборонено діяльність політичної партії Наш край; майно, кошти та інші активи партії, її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень передано у власність держави», – йдеться у повідомленні.
У суді звертають увагу на те, що повний текст рішення по справі про заборону політичної партії буде оприлюднено на офіційних сайтах Міністерства юстиції України та Верховної Ради України.
У травні Восьмий апеляційний адміністративний суд відкрив провадження за позовом Міністерства юстиції про заборону діяльності партії «Наш край».
Торік рух Чесно підготував добірку партій, яких вважає зрадниками. «Наш край», за їхньою версією, замикає цю п’ятірку. Таке рішення аргументували тим, що частина політиків від «Нашого краю» перейшла на сторону окупантів на Донбасі та очолила окупаційні органи влади, зокрема, в Рубіжному, Троїцькому, Новоайдарську…
Нагадаємо, що під час останніх місцевих виборів, які відбулися восени 2020-го, кандидати від «Нашого краю» отримали 16 депутатських мандатів (із 34-ох) у Малинській міській раді.
Балотувався у мери від цієї політичної сили й чинний міський голова Олександр Ситайло. Але, нагадаємо, що взимку, після однієї з найбільш одіозних сесій міськради, мер оголосив про вихід з рядів партії — «в ім’я України»…
У Житомирській облраді під час виборів-2020 «Наш край» взяв друге місце за кількістю симпатій. Зокрема, від цієї політичної сили в облраду від нашого округу пройшли Сергій Диняк та Олег Дзюбенко.
На офіційній сторінці партії у фейсбуці вже прокоментували заборону. Звинувачення вважають безпідставними.
«Діяльність поодиноких депутатів від партії «Наш край» лише в декількох окупованих регіонах України не може свідчити про будь-яку систематичність антиконституційної діяльності партії. Особливо, якщо у порівнянні із загальною проукраїнською позицією тисяч депутатів місцевих рад від «Нашого краю» та сотень членів партії, які проходять службу в ЗСУ», — пишуть у партії.
Окремо зазначають, що сьогодні їхня політична сила налічує понад 10 тисяч членів та близько 1700 депутатів місцевих рад. Станом на грудень 2022 року 66 депутатів місцевих рад від «Нашого краю» та 920 членів партії вступили у ЗСУ.
«Щодо офіційних керівників партії жодних претензій не існує, що підтверджує сам Мін’юст. Таким чином, Мін’юст за надуманими підставами видає окремі поодинокі епізоди діяльності кількох депутатів за систематичну антиконституційну діяльність політичної партії. «Наш край» у своїй діяльності відстоює виключно проукраїнські позиції. Будь-які звинувачення її в антиукраїнській діяльності – безпідставні, а спроби заборонити партію – незаконні», — підсумували у відповіді.
Нагадаємо, що 14 травня 2022 року президент Володимир Зеленський підписав закон щодо заборони діяльності проросійських партій в Україні.
Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україні заборонили дільність 19 проросійських політичних сил:
2022
- 8 червня, Опозиційний блок
- 13 червня, Соціалісти
- 13 червня, Справедливості та розвитку
- 14 червня, Наші
- 14 червня, Держава
- 14 червня, Блок Володимира Сальдо
- 15 червня, Соціалістична партія України
- 16 червня, Ліва опозиція
- 16 червня, Партія Шарія
- 17 червня, Союз лівих сил
- 20 червня, Опозиційна платформа — За життя
- 23 червня, Прогресивна соціалістична партія України
- 24 червня, Русь Єдина
- 5 липня, Щаслива Україна
- 5 липня, Комуністична партія України
- 12 липня, Робітнича партія України (марксистсько-ленінська)
2023
- 21 лютого, Партія Регіонів
2024
- 19 квітня, партія СПАС
- 19 червня, Наш край