На Житомирщині викрили «бізнесменів», які провернули аферу на 25 млн грн: замішаний житель Малина

Ділки отримали від держави кошти на реалізацію бізнес-проєкту і оголосили себе банкрутами

На Житомирщині слідчі поліції повідомили про підозри у заволодінні 25 мільйонами державних коштів учасникам організованої групи. Ділки, під виглядом реалізації бізнес-плану з пакування м’ясної продукції, взяли участь у державному кредитуванні. Насправді інноваційний проєкт не реалізовувався, а кошти вони привласнювали та легалізували. У справі замішаний мешканець Малина.

Про це повідомила Поліція Житомирщини.

Під час досудового розслідування встановили причетність шести фігурантів.

Аферу придумав 26-річний киянин. Для її реалізації чоловік залучив свою 26-річну співмешканку та рідного дядька. Крім того, підібрав й кількох інших спільників, жителів Коростенського району.

Аферу придумав 26-річний киянин

Одного з них, 54-річного жителя Малина, призначили керівником ТОВ, напрямком діяльності якого було перероблення м’яса та виготовлення м’ясопродукції.

Саме це товариство, за задумом, взяло участь у конкурсному відборі інноваційних проєктів у Державній інноваційній фінансово-кредитній установі.

У результаті їм схвалили надання кредиту у 24,9 млн гривень для запуску виробництва з інноваційного методу пакування м’яса у Коростенській громаді. Поручителями виступили керівники кількох організацій, у тому числі й громадської, яку очолила співмешканка організатора.

Насправді ж проєкт не реалізовувався. Зокрема, майже 14 мільйонів гривень переказали на рахунки підконтрольних підприємств та ФОПів під виглядом закупівлі обладнання. Надалі спільники зняли готівку через термінали та каси банку й розподілили між собою. І в такий спосіб легалізували.

Крім того, директор товариства вчасно не повернув державі частину позики. А надалі спільники провели маніпуляції з коштами та документами, аби він подав клопотання до суду щодо порушення справи про банкрутство.

Протиправну схему викрили працівники Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області ДСР НПУ.

Нині, зібравши необхідні свідчення та докази слідчі оголосили організатору та п’ятьом його спільникам про підозри у привласненні або заволодінні майна шляхом зловживання службовим становищем та легалізації (відмиванні) майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України).

Їм загрожує позбавлення волі на термін до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на термін до трьох років та з конфіскацією майна.

По темі: Земельні махінації на Малинщині: слідчі завершили досудове розслідування по гучній справі

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини