На Житомирщині дві церкви внесуть до Держреєстру нерухомих пам’яток України

Суд засудив дії сільської ради, яка раніше не просувала цей процес і зобов’язав вирішити ситуацію

На Житомирщині за втручання прокуратури дві церкви 18-19 століть унікальної архітектури будуть внесені до Держреєстру нерухомих пам’яток України.

Про це повідомила пресслужба Житомирської обласної прокуратури.

Йдеться про діючу церкву Різдва Богородиці у с. Старосільці, споруджену у 1773 році з каменю, у стилі польського бароко, та Миколаївську церкву у с. Слобідка, побудовану з дубової деревини, у 1895 році.

«Обидві культові споруди є об’єктами культурної спадщини та перебувають на обліку й під охороною як пам’ятки архітектури місцевого значення. Внесення їх до Державного реєстру сприятиме збереженню унікальних цінних архітектурних зразків 18-19 століть», — йдеться у повідомленні.

Так, за позовом Коростишівської окружної прокуратури суд визнав протиправною бездіяльність сільської ради Коростишівського (тепер Житомирський) району щодо не занесення двох об’єктів культурної спадщини місцевого значення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Також суд зобов’язав сільську раду вжити передбачених законом заходів та офіційно звернутися з пропозиціями до відповідного управління Житомирської обласної військової держадміністрації, до компетенції якого належить подальше врегулювання цього питання.

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини