Які зміни чекають на школи Житомирщини за 5 років

Міністерство освіти і науки розпочало підготовку до запровадження у 5-9 класах шкіл реформи «Нова українська школа».

В рамках реформи МОН починає підготовку забезпечення для педагогів базової школи на засадах концепції НУШ. Які зміни чекають до 2027 року на школи, роз’яснює консультант з юридичних питань АМУ у Житомирській області Андрій Дяченко.

«Зміни стосуються старшої профільної школи та продовження реформи НУШ. Зокрема, змінюються терміни запровадження роботи початкових шкіл, гімназій та ліцеїв як окремих юридичних осіб. Також вводяться умови, яким мають відповідати ліцеї, розширюються надання освітніх послуг опорними школами, змінюються обмеження щодо засновників ліцеїв», – зауважує експерт.

Зокрема:

– норми почнуть діяти з 1 вересня 2027 року (до змін – термін становив 1 вересня 2024);

– терміни приведення установчих документів закладів освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти, встановлюються до 1 вересня 2027 року;

– до 1 вересня 2024 року затвердять плани формування ефективної мережі закладів освіти;

– опорний заклад освіти зможе надавати як початкову і  базову, так і профільну середню освіту (до змін – лише початкову та базову);

– прийняли рішення про утворення комунальних ліцеїв як окремих юридичних осіб.

Тобто до 2027 року у складі ліцеїв (закладів, які надають повну загальну середню освіту) можуть бути початкова (1-4 кл) і базова (5-9 кл) школи.

З першого вересня 2027 року ліцеї функціонуватимуть як окремі юридичні особи. Передбачається, що вони будуть багатопрофільними і стануть принципово новою освітньої інституції. В одному закладі учні, в залежності від їхнього вибору, матимуть можливість отримати гуманітарну, математично-природничу чи іншу профільну підготовку.

Нагадаємо, що освітня реформа НУШ йде поступово, і розрахована на роки. Так, у лютому 2018 року Кабмін затвердив новий Державний стандарт початкової освіти.

З вересня 2018 року стартувала реформа початкової школи. Продовжуючи реформу НУШ у 5-9 класах, минулого року Кабмін затвердив Державний стандарт базової середньої освіти, що буде застосовуватись з 1 вересня 2022 року, тоді, коли діти, що пішли до 1 класу Нової української школи перейдуть до 5 класу Нової української школи.

Цього навчального року розпочалось пілотування стандарту і навчально-методичних матеріалів у 5-х пілотних класах Нової української школи. Також на 2021-2022 роки заплановано провести відповідне підвищення кваліфікації педагогів.

До 1 вересня 2027 буде розроблено Державний стандарт профільної середньої освіти. Планують напрацювати і необхідні нормативно-правові акти та навчально-методичні матеріали.

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини