Нема гарячих обідів, проте є компенсація: як вирішують питання з харчуванням у школах Коростенщини

У 80 школах Коростенського району з початку січня дітям не надають гаряче харчування

Така ситуація виникла через те, що управління соціальної політики Коростенської районної військової адміністрації не провело тендер на 2024 рік для закупівлі послуг з харчування. Але навіть за відсутності гарячого харчування батькам учнів виплачуватимуть компенсацію.

Про це Суспільному розповів заступник начальника управління соціальної політики Дмитро Бовсуновський.

Дмитро Бовсуновський (фото: Марія Кравчук/Суспільне Житомир)

За його словами, спочатку планували, що перших півтора місяця цього року гаряче харчування для дітей забезпечуватиме підприємство, яке надавало ці послуги торік. У грудні на адресу підприємства надіслали лист із пропозицією підписати додаткову угоду на січень-лютий 2024 року. За цей час мав відбутися новий тендер. Але несподівано підприємство послуги надавати відмовилось.

«Доводимо до вашого відома, що не можемо продовжити дію раніше укладених договорів на 2024 рік у зв’язку з відсутністю персоналу для забезпечення належної якості надання послуг», — цитує Дмитро Бовсуновський.

Фото Суспільного

Новий тендер станом на 18 січня не оголосили через відсутність кошторису, який розробляє і надає Міністерство соціальної політики.

«Кошторис відсутній, хоча тендерна документація готова. Нам необхідні кошторисні призначення, щоб правильно розрахувати вартість дітодня та визначити правильну суму. Сума визначається відповідно до кошторисного призначення, яке нам мають надати. Після аукціону ми укладаємо договір, і для цього необхідні кошторисні призначення. Якщо після аукціону сума виявиться більшою, виникає колізія, і ми не можемо укласти договір у казначейській службі», — сказав Бовсуновський.

Зі слів Дмитра Бовсуновського, для того, щоб отримати компенсацію за відсутність гарячого харчування, яка передбачена, батькам учнів необхідно взяти відповідну довідку у навчальному закладі та подати її до управління соціальної політики.

У першому ліцеї Овруча навчається 860 учнів, і понад двісті з них — жителі прилеглих сіл. За словами керівництва закладу, 98% учнів ліцею, які мають статус потерпілих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, повинні отримати безоплатне гаряче харчування.

Сюжет Суспільного

Як відомо, з 1 січня діти з Овруцької, Народицької, Олевської, Гладковицької, Словечанської та Лугинської громад на Житомирщині не отримують гаряче харчування. Все тому, що підрядник не продовжив договір, посилаючись на відсутність необхідного персоналу.

У Малині — як і у попередні два роки — гарячих обідів також не буде. Офіційна причина: відсутність достатнього фінансування… Про будь-які шляхи компенсації пільговим категоріям на рівні громади не повідомляли…

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини