Вартість проїзду у маршрутках Малина зросла до 8 грн: чи законно

Місцевий перевізник збільшив вартість проїзду, обминувши законну процедуру

Вчора, 28 жовтня, на маршрутках, які курсують Малином, ціна поїздки зросла від 7 грн до 8 грн. Місцевий перевізник Олександр Столяр у коментарі MALYN.MEDIA  підтвердив цю інформацію і зазначив, що через зростання вартості палива та витрат на комунальні, у нього «не було іншого виходу»…

«Ціни на газ зросли, на дизель зросли. Всі хочуть отримувати високу якість послуг, а більше не готові платити. Втім, я зараз у такому становищі, що інших варіантів не маю. Прошу з розумінням поставитись до такого рішення, бо в іншому випадку ми просто не зможемо виїжджати на рейси», – зазначив Олександр Столяр.

Втім, законом прописана певна процедура підвищення цін на проїзд, яку зобов’язані дотримуватися. Після публікації проєкту рішення про встановлення тарифу на перевезення на сайті мерії,  повинен підготуватися важливий документ – аналіз регуляторного впливу цього проєкту. У ньому мають обґрунтувати причини подорожчання.

Цей аналіз повинен розміщуватися щонайменше місяць у публічному доступі – впродовж цього часу усі охочі можуть вносити зауваження та пропозиції. І лише тоді цей проєкт можуть винести на розгляд виконкому.

Так, зокрема, підвищували вартість проїзду і вкінці серпня. Спочатку публікація проєкту рішення, тоді впродовж місяця розміщення аналізу регуляторного впливу і лише потім рішення виконкому. Цього ж разу ціни підвищили без будь-яких рішень. Бо лише вчора на сайті Малинської міськради опублікували проєкт і з цього дня проїзд дорожчий. А як же обґрунтування цін?

Про те, як так склалося, ми запитали у заступника міського голови Павла Іваненка.

«Колективне звернення  перевізників  про  підвищення вартості проїзду розглянули на профільній комісії.  Невідповідність собівартості пасажирських перевезень з діючим тарифом ставить під загрозу курсування транспорту не лише по Малині, а й по цілій громаді. Бо ціни, як переконує перевізник, тотально зросли. Тому склалася така ситуація», – коментує Павло Іваненко.

У мерії знають, що перевізник підвищив ціни ще від вчора, однак запевняють, що не мають впливу на ситуацію. Серед причин – відсутність інших, альтернативних, автотранспортних підприємств. Відтак, якщо розірвати угоду із цим перевізником, то маршрутки перестануть курсувати зовсім.

Зараз, зі слів заступника міського голови, готують регуляторний аналіз проєкту рішення про подорожчання проїзду до 8 грн, який згодом на щонайменше місяць опублікують на сайті мерії. А вже після цього – винесуть на розгляд членів міськвиконкому.

Щоправда, який в цьому сенс, невідомо, адже факт, як кажуть, на лице – ціни вже зросли. Мало того – за словами Столяра, ймовірно зростатимуть й надалі. І вже зовсім скоро проїзд у маршрутці Малина може коштувати 10 гривень.  

Олена Петренко
Олена Петренкоhttps://malyn.media/
Редакторка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини