У Малині впало аварійне дерево: в Екоресурсі кажуть, що не встигли зрізати через скарги мешканців

На щастя, ніхто не постраждав

Сьогодні, 7 квітня, у Малині впало чергове аварійне дерево. На щастя, ніхто не постраждав, але такі події в майбутньому можуть мати непоправні наслідки.

Про цей випадок повідомили на фейсбук-сторінці КП «Екоресурс».

На відео видно, що дерево впало у міському парку, поблизу вулиці Героїв Базару.

Відео зі сторінки КП “Екоресурс”

У дописі комунальники виправдовуються, що, мовляв, не встигли зрізати це дерево, бо мешканці Малина обурюються у соціальних мережах через те, що у парку ріжуть здорові дерева.

«Лише компетентні органи та спеціалісти можуть визначити справжній стан дерева та його потенційну небезпеку. Якщо дерево має певні проблеми — гниль, скрутки, пошкодження коріння, то це може призвести до того, що дерево може впасти та призвести до непоправних наслідків», — йдеться у дописі.

У комунальному підприємстві також вважають, що питання збереження дерев у міських парках завжди буде дискусійним.

«Щоб запобігти подібним інцидентам в майбутньому, потрібно діяти на випередження та зрізати аварійні дерева, які мають ознаки хвороб, пошкоджень та інших проблем, які можуть призвести до їх впадіння.

Однак, перш ніж робити та приймати будь-які рішення щодо зрізання дерев. Комісія Управління ЖКГ разом зі спеціалістами завжди перед цим проводить комплексний огляд та дослідження стану дерева. Отже, вирішення питання збереження дерев у міських парках та зелених зонах повинно бути науково обгрунтованим та з урахуванням безпеки людей та майна», — зазначають у КП «Екоресурс».

Як писало MALYN.MEDIA, впродовж березня малинські комунальники проводили активне кронування дерев у місті. У Малині замовником цих послуг є міська рада — зокрема, Управління ЖКГ. Виконує роботи КП «Екоресурс».

У коментарі нашому виданню директор Екоресурсу Вадим Сафрончук зазначав, що цього року у місті проводили формувальне і санітарне кронування. Причиною стало те, що «деякі дерева заступали дорожні знаки та досягали до кабелів». Запевнив, що обрізають правильно, під певним кутом.

З його слів, такі роботи мають право виконувати лише кілька працівників. Результати обрізки перевіряють міські екологи. Сафрончук також зазначив, що по Малинській громаді цього року ще мають зрізати або обрізати понад 5000 дерев.

MALYN.MEDIA публікувало також інтерв’ю на цю тему з київським біологом-дослідником, фахівцем із хвороб рослин та культивування, «деревним хірургом» — Ігорем Сінгером.

До слова, наступного тижня Екоресурс запрошує всіх бажаючих на круглий стіл на тему зрізання аварійних дерев в Малинській громаді. Захід відбудеться у понеділок, 10 квітня 2023 року. Початок о 10:00 за адресою: КП «Екоресурс» за адресою вул. Паркова, 1.

Катерина Гончаренко
Катерина Гончаренко
Журналістка, оглядачка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини